У Судаку пройшов юнацький чемпіонат Європи з «Вільної піраміди»

У турнірі дівчат визначилися першою до фіналу пробилася українка Юлія Кравець, яка спочатку залишила за бортом росіянку Катю Лепінську (3:2), а потім впевнено переграла білоруску Олександру Гізельс (4:0).
Киянка Ганна Котляр, яка показала відмінну гру у матчі з Владою Кудицькою, нічого не змогла вдіяти зі спокійною та технічної росіянкою Ксенією Крюковою. Переломний момент цього півфіналу стався тоді, коли Котляр, за рахунку 2:1 на користь Крюкової і 7:7 за кулями, не забила свояк у кутову лузу, та ще й підставила прямий удар суперниці. Підсумковий рахунок – 4:1.
Україно-російський фінал для нашої Юлії Кравець розпочався украй невдало. Ксенія Крюкова впевнено захопила ініціативу і почала нарощувати перевагу. Лише за рахунку 3:0 на користь росіянки Юля зуміла витягнути першу партію. Але це лише відстрочило розв’язку зустрічі, в якій Крюкова виявилася об’єктивно сильнішою – 4:1 на користь Ксенії.
У першому півфіналі змагань юнаків гралося «російське дербі». Микита Ливада, який зустрічався із Сергієм Гориславцем, почав матч у своєму стилі, зібравши партію з кия. Але суперник виявився не із простих, і також відповів партією з кия, а потім і зовсім перехопив ініціативу. Гориславець повів 2:1, Ливада зрівняв, 3:2 – Сергій знову попереду, ще й веде у шостій партії 5:0. Микита підходить до столу, але забиває лише два. І Гориславець закінчує і цю партію на свою користь. Сергій починає сьому партію матчу вдалим розбоєм, починає серію, і… закінчує матч. Ось так просто, без особливих нервів і гойдалок інтриги був обіграний чемпіон Європи з «Комбінованої піраміди» серед дорослих, який вважався головним фаворитом цього турніру. Матч завершився так само швидко, як і майже всі інші поєдинки за участю Микити на цьому турнірі, з тією лише різницею, що цього разу він програв.
Найкращий юніор Україні Дмитро Білозьоров у матчі з Арменом Габріеляном почав з виграної партії, потім дві програв. У четвертій партії, забивши дві кулі, українець прикро промахнувся, підбивши піраміду і повністю відкривши стіл супернику. Вірмен уміло цим скористався, потім досить швидко зібрав п’яту партію, і рахунок став 4:1. Білозьоров зробив останній ривок у шостій партії, дійшов до семи куль, але навіть це не допомогло йому переломити хід гри. Габріелян переміг з рахунком 5:1 і вийшов до фіналу.
А ось вирішальний матч турніру виявився затяжним і надзвичайно напруженим. Ціна помилки у цій грі була занадто висока, і, усвідомлюючи це, суперники помилялися удвічі більше звичайного. Відповідальність за результат відчувалася у кожному ударі. Через годину гри рахунок був 2:2, і віддати перевагу комусь із суперників було просто неможливо. Ще через годину гри – 4:4, інтрига продовжує загострюватися.
Армен Габріелян виграв дев’яту партію, і все ішло до його перемоги, але Гориславець зумів переламати хід гри, і перевести матч у контрпартію. «Контра» пройшла, як і весь матч, на нервах, і за рахунку 6:6 за кулями вірмен помилився, Сергій забив сьому, узяв перерву, повернувся до столу через пару хвилин і вгатив у лузу вирішальну кулю!
Таким чином, у росіян дві золоті медалі юнацького чемпіонату Європи, плюс бронзова медаль Ливади. У нас – срібло Юлії Кравець, та дві бронзові медалі – Ганни Котляр і Дмитра Білозьорова.
billiard-euro-vilna-piramida-1Участь у відкритому чемпіонаті континенту серед юнаків узяли 46 хлопців і 22 дівчини із семи країн.