Українські армреслери серед найкращих у Європі

armsport-euroarm-2012-Rustam-Babaev-Yevgen-PrudnykУ польському Гданську пройшов 22-й чемпіонат Європи з армспорту, в якому взяли участь спортсмени з 26-ти країн континенту. Найчисельніші команди привезли на турнір Росія (68 атлетів) і Туреччина (47). У складі збірної України виступало 39 рукоборців.

Як передає ironworld.ru, зустріли учасників дуже гостинно. Організатори продумали все «від і до». Навіть такі, здавалося б, дрібниці як транспортне сполучення: таксі міста возили спортсменів за пільговими цінами, які надавалися за заздалегідь виданими на рецепціях в готелях бланками і буклетами.

Щодо спортивної складової, то вона теж не підкачала: практично у кожній категорії була інтрига і напружена боротьба, як у боротьбі на ліву, так і на праву руку.

Результати наших у змаганнях жінок цього разу без «золотого блиску»: у протистоянні з потужними командами Росії та Швеції українкам вдалося взяти одну срібну медаль (Катерина Мочалова, ліва рука, до 70 кг) та одну бронзову (Лілія Занько, права рука, до 70 кг). Радіємо також успіху Сніжани Бабаєвої, яка вибороло золото і срібло категорії до 50 кг, і водночас кусаємо лікті – адже харків’янка нині виступає за збірну Словаччини.

Дуже цікаво розгорталися події у чоловіків, де здобутки українців значно солідніші. У важчій для себе категорії виступив легендарний український армспортсмен Дмитро Безкоровайний. Ми його знаємо як багаторазового чемпіона світу і Європи в категорії до 55 кг, з цього ж року він вирішив виступати в 60 кг і старт можна вважати успішним: якщо у боротьбі на праву руку Дмитро став тільки шостим, то у боротьбі на ліву завоював срібло, поступившись лише Георгію Гайдардієву з Болгарії.

У категорії 70 кг вже вкотре так ніхто і не зміг здолати ліву руку нашого Олега Жоха – він чемпіон. Боротьбу на праву руку у цій вазі виграв Григорій Валієв з Росії, а наш Роман Рябцев став срібним призером. Золото у вазі до 75 кг (права рука) узяв наш Олександр Цвєтков.

Неочікувано завершилася боротьба серед атлетів вагою до 80 кг, де у змаганнях на ліву руку фаворити – українець Артем Тайнов і російський борець Хаджимурат Золоєв – посіли тільки 10-те й 11-те місця відповідно. Щоправда, у боротьбі на праву вони довели свою силу: Золоєв став чемпіоном Європи, а Тайнов – бронзовим призером.

Категорію до 85 кг уже який раз підкорив непереможний харків’янин Рустам Бабаєв, але нині все було не так райдужно, як зазвичай. Найцікавіше, що дав бій Рустаму ще один український спортсмен Євген Прудник. Пропустивши в попередньому поєдинку Бабаєва без боротьби, Євген у фіналі лівої руки зумів здобути перемогу, але в суперфіналі Рустам, зібравши усі свої сили, зміг підібрати ключ до боротьби земляка і на старті вирвати перемогу. Так само розмістилися ці спортсмени і у протоколі боротьби на праву руку: Бабаєв перший, Прудник другий.

Руслан Бабаєв (90 кг) повертається додому зі срібною нагородою у боротьбі на ліву руку, а Андрій Барсков – з бронзовою на праву. Сергій Чиндясов став бронзовим призером у категорії до 100 кг (права рука), Сергій Токарев – віце-чемпіоном континенту у категорії до 110 кг (ліва рука).

У змаганнях найважчих учасників чемпіонату – понад 110 кг –в обох розділах програми не було рівних нашому Андрію Пушкарю, який виграв 2 золоті медалі. Срібло у цій категорії у боротьбі на ліву руку в іще одного представника нашої країни Гели Хубіашвілі.