Українські шахісти з Олімпіади привезли дві бронзові медалі

chess-olympiad2012-team-ukraineДві бронзи взяли українські команди на 40-й Всесвітній шаховій Олімпіаді, що завершилася у Стамбулі (Туреччина). Чоловіча збірна не зуміла втриматися на підкореній у 2010-му в Ханти-Мансійську чемпіонській висоті – поразки у матчах з Вірменією та Росією залишили українцям шанси лише на третє місце.

Та і ці шанси ще треба було захистити від зазіхань конкурентів. Блискучий фініш з трьома перемогами над сильними суперниками – Францією, Азербайджаном і Китаєм – все ж дозволив Україні піднятися на пєдестал! У цих матчах дві перемоги здобув Василь Іванчук, по разу перемогли Павло Ельянов, Олександр Моїсеєнко та Руслан Пономарьов. Чемпіон світу 2001-го року взагалі відмінно провів турнір, і показав підсумковий четвертий результат за третьою дошкою, випередивши, зокрема, і росіянина Олександра Грищука. Андрій Волокитін (єдиний в команді, хто не грав на минулій Олімпіаді) став шостим за дошкою номер 4.

Олімпійським чемпіоном стала збірна Вірменії, на другому місці фінішувала Росія. У скарбничці збірної України за часи незалежності відтепер 2 золоті, 1 срібна і 3 бронзові медалі.

Третіми у Стамбулі стали і наші жінки. І це при тому, що дівчата не зазнали жодної поразки! Щоправда, чотири матчі українки зіграли внічию – проти потужних команд Китаю, Росії, Грузії та Франції. Катерина Лагно, Марія Музичук, Наталія Жукова, Ганна Ушеніна та Інна Яновська, як і чоловіки, провели ударний фініш з трьох перемог поспіль, і вийшли на третю позицію. Це перша бронза жіночої збірної України на Олімпіадах – раніше було золото і два срібла.

«Ми дуже щасливі, що зуміли посісти третє місце, – сказала, підбиваючи підсумки Наталія Жукова. – Ми грали за своєю стратегією, намагаючись атакувати білими та зрівнювати позицію чорними фігурами, врахували досвід попередніх турнірів і впоралися із завданням – взяли медаль».

«Від імені усієї команди, – взяла слово Катерина Лагно, – я хочу подякувати нашій Інні (Яновській), яка лише три місяці тому народила чарівних близнят, але зуміла приєднатися до команди на Олімпіаді. Хай Інна грала не так багато, але здобуті нею очки були дуже важливими для загального успіху».

Треба відзначити стабільно високі результати усіх наших збірниць. Лагно стала третьою за першою дошкою, Музичук – другою за дошкою «2», Жукова – четвертою за третьою дошкою, а Ушеніна – четвертою за дошкою «4».

Виграли Всесвітню шахову Олімпіаду росіянки, які у напруженій боротьбі з китаянками захистили-таки свій титул 2010-го року. 

{social}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *