Україна – абсолютний чемпіон світу з ракетомодельного спорту

rocketmodel_lviv_wc2016Днями на льотному полі поблизу Львова, площею понад 100 тис. кв. м, завершився Чемпіонат світу 2016 року з ракетомодельного спорту, який Україна приймала вперше. Конструктори змагалися між собою у різних кваліфікаціях, серед яких тривалість польоту, висота, точність приземлення та деталізація моделей. У перші дні запускали простіші спортивні моделі, з невеликими двигунами. А під кінець турніру відбулися запуски зменшених копій реальних космічних апаратів. Тут оцінювалася не лише технічна складова, але й схожість моделі.

Наша збірна перемогла у командному заліку і стала абсолютним чемпіоном світу. Друге місце посіла Болгарія. Сполучені Штати Америки замкнули чільну трійку.

Звитягу в індивідуальному турнірі серед дорослих здобув іспанець Жорді Роура. Юніорські змагання виграв Міхал Зітнан зі Словаччини. Саме ця країна виграла командний залік в юніорів. Окрім Словаччини, друге місце посіла Польща, третє – Китай. Українські юніори стали четвертими.

Країну-господарку на чемпіонаті представили 29 спортсменів. Більше учасників привезли лише США та Китай (34 та 50 чоловік відповідно). Крім вже зазначених держав, суперниками наших спортсменів стали найсильніші конструктори Білорусі, Болгарії, Естонії, Великобританії, Італії, Канади, Латвії, Литви, Румунії, Сербії, Словенії, Чехії та Швейцарії. Загалом у ЧС-2016 взяли участь понад 300 спортсменів з 19 країн світу.

Варто зазначити, що це не вперше, коли Україна приймає офіційні змагання міжнародного рівня. За словами першого віце-президента Федерації ракетомодельного спорту України Михайла Рябоконя, у 2015 році на Львівщині успішно провели континентальну першість у цій дисципліні. І тоді, відзначив він, Україна також стала абсолютним чемпіоном у командному заліку.

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *