Україна-Колумбія: в очікуванні чвертьфіналу

futsal-ukr-japВизначилися усі чвертьфіналісти чемпіонату світу з футзалу, що триває в Таїланді. Серед вісімки найкращих команд планети і збірна України, яка у першому раунді плей-офф перемогла Японію з рахунком 6:3.

Наша команда провела просто шикарний перший тайм, забивши супернику 6 сухих м’ячів, натомість у свої ворота не пропустивши жодного. Сергій Чепорнюк увінчав голом першу ж серйозну атаку Українців на третій хвилині, на п’ятій Дмитро Федорченко подвоїв перевагу. Підопічні Геннадія Лисенчука просто-таки не давали японцям отямитися, постійно пресингуючи і змушуючи помилятися. До кінця тайму ще 4 рази наші хлопці розписалися у воротах Кавахари. Відзначилися Сергій Журба, Євген Рогачов і двічі Денис Овсянников (між його голами пройшло тільки 38 секунд). Просто вражає ефективність гри української команди – щоб забити 6 м’ячів «синьо-жовтим» знадобилося лише 10 ударів.

Другу половину гри Японці, котрим нічого було втрачати, практично повністю провели з п’ятим польовим гравцем. Наші протиставили цьому чітку гру в захисті і грамотний контроль м’яча… Але за 10 хвилин до фінальної сирени все це кудись поділося. За півтори хвилини суперник забив три м’ячі! Стало тривожно, але хлопці зібралися і втримали переможний результат.

«Переграти Японію нам допомогла поразка від неї ж (1:3) у товариському матчі перед ЧС, – сказав головний тренер збірної України Геннадій Лисенчук. – Ми переглянули запис тієї гри, всіх матчів японців на турнірі, знайшли їх слабкі сторони і протиставили їм свої сильні. Вирішальним стало виконання установки. Наші четвірки діяли різнопланово. Першу, в якій капітан Павленко, ми просили грати від оборони, на контратаках, в комбінаційному стилі і забивати красиві голи. Друга ж отримала завдання вимотувати суперника – пресингувати по всьому полю, не давати дихати, змушувати помилятися. І це спрацювало. Другий квартет ще й сам два голи забив. А в сумі – шість сухих м’ячів до перерви. Але, що мене сильно засмутило, це розслабило команду. Коли у суперників вийшов воротар-ганяла, наші десь розгубилися. Грали мобілізованими, мовчки – був результат. За рахунку ж 6:0 подумали, що все знають, все вміють, почали вчити один одного на полі – і отримали три у свої ворота. Добре, ще так відскіпалися. Зрозуміло, з цього приводу буде жорстка розмова. Так грати не можна. Але, що найголовніше, до перемоги матч довели. Ми вже у вісімці кращих команд світу!».

Відзначати перемогу ніхто не став – попереду, вже у середу, чвертьфінал, в якому нашій збірній протистоятиме збірна Колумбії. У матчі проти Ірану вона вважалася записним аутсайдером, але створила маленьке диво і перемогла з рахунком 2:1.

«Спати не будемо – будемо їх вивчати. – запевнив Лисенчук – Це дуже важливо. Не шкодуємо часу – і вранці, і вдень, і ввечері по годині-дві розбираємо суперників. Зате, коли виходимо на поле, вже знаємо, що робити. Загальна характеристика Колумбії: технічна команда, любить комбінувати, возитися з м’ячем. Якщо в групі Росія забивала своїм суперникам 16, потім 9 голів, то колумбійцям ледве-ледве забила два».

В інших чвертьфінальних поєдинках зіграють: Аргентина-Бразилія (наша половина сітки), Італія-Португалія та Росія-Іспанія. Усі матчі заплановано на завтра.