Україна – перша на ЧЄ-2017 зі спортивного танцю

dancesport_wdc-al_eurochamp-2017_ukrУ Великодні свята англійське місто Блекпул приймало чемпіонат Європи зі спортивного танцю 2017 року, який проходив під егідою Аматорської Ліги Всесвітньої Танцювальної Ради (WDC AL). Турнір відбувся в різних вікових групах – від ювеналів до сеньорів. За підсумками ЧЄ-2017 збірна України впевнено посіла перше загальнокомандне місце – 17 нагород (5 золотих, 5 срібних, 7 бронзових).

Найвдалішим виступом українських пар можна назвати змагання в європейській програмі (Ballroom) серед танцюристів віком до 21 року. Наші дуети виграли перші чотири місця (на фото): чемпіонами Європи 2017 року стали Артем Куклін-Аліка Дика, срібними призерами – Микита Дружинін-Анастасія Слюсар, володарями бронзи – Данило Добровольський-Анастасія Мальована, четверті – Денис Савицький-Анна Алєксєєва.

Вдалося виконання повільного та віденського вальсів, квікстепу, танго й повільного фокстроту (Ballroom) одразу двом українським танцювальним парам в турнірі U-19. Данило Добровольський з Анастасією Мальованою та Денис Савицький з Анною Алексєєвою посіли перше й друге місця в цій категорії відповідно.

Не залишилися ми без найвищих нагород і в турнірі юніорів. У змаганнях з латиноамериканської програми перше місце вибороли Арсен Гавришик та Олександра Калініченко, а пара Дмитро Ліщук-Діана Мадій замкнули в цій програмі топ-3.

Двома першими позиціями наших представників завершився турнір ювеналів: Кирило Журенко з Єлизаветою Перегудовою виграли латину, а Артем Панасенко з Дарією Ясеновською – стандарт. До того ж, в європейській програмі ювеналів ми маємо ще й бронзу, яка на рахунку Івана Олексіна та Каміли Новосьолової.

Здобути дві з трьох медалей зуміли українці в юніорському розіграші стандарту. Бронзові призери в латині Дмитро Ліщук-Діана Мадій стали другими, тоді як Олександр Безкровний-Аліса Маргуліс – третіми. Кращими за наших тут були лише господарі.

Зі сріблом ЧЄ-2017 фінішували Ігор Рєзнік-Марія Поліщук та Данило Тимошенко-Марія Луковець. Перший танцювальний тандем відзначився на другому місці в любительському турнірі Ballroom серед дорослих, а друга пара – в латинській програмі серед спортсменів до 19 років.

Проте це ще не всі згадані здобутки збірної України. Так, бронзу до скарбнички «синьо-жовтих» поклали чотири вітчизняних дуети: серед професіоналів в латині – Антон та Поліна Скаськів, в U-21 Latin – Олег Скаськів та Вікторія Майстер, в U-14 Latin – Артур Равлік і Соломія Маргіта, а також Junior (U-14) Ballroom – Михайло Бокіль та Міка Ковальова.

Зауважимо, що в командному заліку Україна залишила позаду Росію та Великобританію, які посіли друге й третє місця відповідно.