Україна посіла 8-ме місце на чемпіонаті світу з мотокросу серед юніорів

altВ Італії пройшов юніорський чемпіонат світу з мотокросу серед юніорів. І до початку змагань важко було повірити, що Україна за їхніми підсумками увійде до Топ-10, обійшовши при цьому такі сильні мотокросові держави як Іспанія, Чехія, тріо прибалтійських країн… Але наші хлопці зробили це!
Командний залік формувався за результатами виступів у трьох класах.
Клас 65сс. Олександр Оніпченко 24-м вибирав собі місце у стартовому ряду. З огляду на це розраховувати на вдалий старт не доводилося. У першій гонці наш юніор «від’їхав» старт 27-м, але після другого кола зумів упіймати свій темп і піднявся до 20-го місця. 
Друга гонка мало чим відрізнялася від першої – з 25-ї позиції Олександр дістався до 22-ї. Набравши один бал, українець посів 27-ме місце в генеральній класифікації класу 65сс, що в підсумку виявилося дуже навіть доречним для загального заліку. Підводячи ж підсумки виступу Саші на чемпіонаті світу, хочеться зазначити, що його справжній потенціал набагато вищий зайнятого місця. Хлопцеві елементарно не вистачило досвіду міжнародних виступів у нинішньому сезоні.
Клас 85сс. Те, що напередодні у кваліфікації Валерій Доценко був швидшим за Володимира Тарасова, ще не означала, що саме він буде везти основні очки. Європейська першість нам показала, що Доценко у змозі їздити швидше Тарасова, що він неодноразово демонстрував у кваліфікаціях кількох етапів, але гонки в мотокросі складаються не з одного найкращого кола. Витривалість виходить на перший план, і тут у Тарасова явна фора перед товаришем по збірній. Фора ця виражається у віці, і, як наслідок, більшій фізичній розвиненості організму. Плюс Тарасов по ходу європейського сезону виступав більш стабільно. Саме він у результаті і вніс найвагоміший внесок у підсумкове місце збірної України.
Старт першого заїзду видався просто катастрофічним для Тарасова і просто чудовим для Доценка. Маючи 8-ме і 10-те місця у стартовому ряду, Доценко «від’їхав» третім, а Тарасов 23-м. Три кола Доценко йшов у трійці лідерів, але потім, судячи з усього, сталося падіння, тому що наш юніор за 4-те коло відвалився на 15-те місце. На п’ятому колі Тарасов добрався уже до 15-го місця, відсунувши Доценка на 16-те, а фінішував Володимир 11-м. У Доценка, вірогідно, трапилися якісь технічні проблеми, адже до картатого прапора він «провалився» на 37-ме місце.
На старті другої гонки наші пілоти помінялися ролями. Тепер Тарасов здорово стартував (4-м), а Доценко був тільки 20-м. З третього до шостого кола Тарасов зумів поїздити і у топ-3, але потім пропустив двох пілотів і під картатий прапор заїхав п’ятим. Саме цей результат виявився найкращим для української збірної. У Валери Доценка знову виникли якісь проблеми, які залишили нашого гонщика за бортом першої тридцятки. Отже Тарасов посів у підсумковому протоколі класу 85сс сьоме місце, а Доценко – 34-те.
Клас 125сс. Через відсутність, з невідомих поки причин, Андрія Буренка і Дмитра Асманова, віддуватися за старших товаришів довелося Ростиславу Войцицькому, для якого 125-кубовий мотоцикл тільки з наступного сезону стане постійним. А так лідеру європейського класу 85сс довелося в Італії попрацювати на перспективу, вивчаючи по ходу своїх майбутніх суперників. Результат Ростислава у сильній компанії старших суперників можна розцінювати як позитивний. У першій гонці українець потрапив у м’ясорубку на старті і з 32-го місця дістався до 26-го. А у другому заїзді відносно вдалий старт (14-те місце) «розтанув» по ходу гонки і трансформувався у 23-те місце на фініші. 26-те місце Войцицького в генеральній класифікації класу 125сс також підсобив Україні в командній першості.
Чемпіоном же світу з мотокросу серед юніорів стала збірна США. Друге місце посіла Великобританія, третє – Італія.
інформація — портал motosport.ua, фото — motocrossactionmag.com
{social}
{iarelatednews articleid=»736,723″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *