Україна прийме орієнтувальників з усього світу

alt20-26 лютого Суми стануть серцем спортивного орієнтування світу: тут пройде другий етап Кубку світу, чемпіонат Європи (WCup-ESOC), чемпіонат світу серед юніорів (JWSOC), чемпіонат світу серед ветеранів (WMSOC), чемпіонат Європи серед юнаків (EYSOC) зі спортивного орієнтування на лижах. 
Чемпіонати Європи та чемпіонати світу зі спортивного орієнтування на лижах проходять один раз на два роки, по черзі змінюючи один одного. Чемпіонати світу серед юніорів, ветеранів та чемпіонати Європи серед юнаків проводяться щороку. Наприкінці 2010-го Міжнародна федерація (IOF) запропонувала провести зимові змагання 2012 року на території України. Завдяки наявності професійного суддівського корпусу, цікавої місцевості, повної підтримки місцевої влади саме Сумщина отримала право проведення змагань світового рівня. 
Історія спортивного орієнтування в Сумській області розпочалася ще 1964 року. За період розвитку у Радянському Союзі сумська школа була представлена 13 майстрами спорту, які були переможцями та призерами чемпіонатів СРСР. В радянський період сумська суддівська бригада, у складі якої було 3 судді Всесоюзної та 7 республіканської категорій, брала участь в організації та проведенні чемпіонатів СРСР і міжнародних змагань.
На сучасному етапі спортивне орієнтування культивується в обласному центрі (КДЮСШ №1, обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, кафедра фізичного виховання СДУ, інститут фізичної культури СДПУ, громадські спортивні клуби «Орієнтир» та «Скіф»), у м. Кролевець (районна станція юних туристів, соціально-педагогічний факультет ГДПУ), м. Шостка (міська станція юних туристів) та м. Конотоп (міська станція юних туристів).
За часи незалежної України в Сумській області було підготовлено 11 майстрів спорту зі спортивного орієнтування. На рахунку сумських спортсменів титули чемпіона світу серед школярів, звання переможця та призерів чемпіонатів Європи серед юнаків, участь у чемпіонатах світу, Європи, чемпіонатах світу серед юніорів та серед студентів у складах збірних команд України, звання переможців та призерів у різних вікових групах майже у всіх національних чемпіонатах на теренах України. Окремої уваги заслуговує ветеранський рух спортивного орієнтування в Сумській області. Ветерани Сумщини беруть участь у Всесвітніх спортивних іграх, чемпіонатах світу та чемпіонатах України у своїх вікових категоріях. 
Сумська обласна федерація постійно бере на себе відповідальність за проведення Всеукраїнських та міжнародних змагань, для проведення яких вже шість років використовує електронну відмітку та електронне програмне забезпечення, розроблене групою сумських орієнтувальників. Сумчани зробили великий внесок у проведення чемпіонату світу 2007 року у м. Київ та чемпіонату світу серед спортсменів з вадами слуху, що пройшов улітку 2011 року в м. Черкаси. 
Тому, власне, саме Суми гостинно прийматимуть 20-26.02.2012 ІІ етап Кубку світу, чемпіонат Європи, чемпіонат світу серед юніорів, чемпіонат Європи серед юнаків та чемпіонату світу серед ветеранів зі спортивного орієнтування на лижах. 
Арена змагань – НСК «Динамо».
У змаганнях (за попередніми заявками) братимуть участь орієнтувальники з 21 країни світу: Австрія, Білорусь, Болгарія, Чехія, Естонія, Фінляндія, Німеччина, Угорщина, Італія, Японія, Казахстан, Латвія, Литва, Норвегія, Словаччина, Румунія, Росія, Швейцарія, Швеція, Україна та США. Загалом, разом із офіційними особами, близько 500 чоловік, що складає найбільше представництво країн-учасниць та чисельність спортсменів за всю історію проведення змагань такого рангу.
Україну на цих змаганнях представлятиме 34 спортсмени, котрі об’єднані у 3 команди. 
Додаткова інформація на офіційному сайті змагань: skio2012.sumy.org 
Запрошуємо представників усіх вітчизняних засобів масової інформації до висвітлення цієї важливої міжнародної спортивної події, що пройде на Сумщині. Давайте разом творити яскраву спортивну історію!
Телефон для довідок: (050) 997-96-62
{social}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *