Україна стала другою на чемпіонаті Європи зі спортивної радіопеленгації

altУ Румунії пройшов 18-й чемпіонат Європи зі спортивної радіопеленгації або «полювання на лисиць». На вулицях, в готелях та в парку маленького західно-румунського містечка Бейле Фелікс мешканці та відпочиваючі з великою цікавістю розглядали учасників змагань з 26-ти країн та їхнє спорядження. У 2011-му році Міжнародний союз радіоаматорів – організація, яка проводить чемпіонати світу та Європи з радіоспорту – відзначив 50-річчя спортивної радіопеленгації.
Спортивна радіопеленгація або «полювання на лисиць» – дисципліна радіоспорту, що зародилася в Данії та Англії відразу після ІІ світової війни. Також відома під абревіатурою ARDF (Amateur Radio Direction Finding). Являє собою змагання між спортсменами, які за допомогою карти місцевості, компаса і радіоприймача з направленою антеною (3,5 МГц і 144 МГц, він же – «пеленгатор») повинні знайти задану кількість радіопередавачів в лісі, на пересіченій місцевості. Потрібно знайти «лисиць» (як правило, 5) за найменший час. Участь у змаганнях вимагає не тільки значної фізичної, а й розумової натренованості.
Головні події чемпіонату відбувалися в навколишніх лісах, де проводились змагання у трьох видах програми за 11-ма категоріями. Україну представляли 26 спортсменів.
У перший день змагань дистанції були ускладнені значним перепадом висот та ділянками лісу з важким проходженням. За таких умов, проявивши надзвичайну витримку, швидкість і витривалість, золоті медалі в особистому заліку здобули наші Сергій Штанько (м. Київ, категорія М21, діапазон 144 МГц), Василь Романенко (м. Київ, М50, 3.5 МГц) і Віктор Коршунов (м.Київ, М60, 144 МГц); бронзові – Наталія Щербатюк (м. Кіровоград, W35, 3.5 МГц) і Максим Редька (м. Суми, М40, 144 МГц). У командному заліку українці вибороли 3 перших, 1 друге та 3 третіх місця.
Наступного дня змагання проходили на дистанціях спринту на діапазоні 3.5 МГц лише в особистому заліку. Змагання були проведені у лісопарковій зоні міста Бейле Фелікс на рівнинній місцевості, і це надавало змаганням більшої динамічності. Дистанції спринту потребують швидкісної пеленгації та миттєвого прийняття рішень. Передавач «лисиці» виходить в ефір усього на 12 секунд упродовж кожної хвилини, тому найдрібніші помилки залишають спортсменів за межами призерів. Цей вид програми ще не набув в Україні належного розвитку. Завдяки максимальним зусиллям українських спортсменів вдалося вибороти нагороди: золото – Олег Фурса (Київська обл., М60), срібло – Євгенія Веремеєнко (Донецька обл., W19), Максим Редька (м. Суми, М40), Віктор Коршунов (м. Київ, М60).
На третій день чемпіонату місцевість дещо нагадувала перший день змагань з достатньо пересіченим рельєфом. І знов українські спортсмени посіли високі призові місця: перше– Іван Кудренко (м. Київ, М19, 3.5МГц), Максим Редька (м. Суми, М40, 3.5 МГц), Микола Іванчихін (м. Київ, М50, 144 МГц), Олег Фурса (Київська обл., М60, 144 МГц); друге – Тетяна Пархоменко (м. Київ, W50, 3.5 МГц), Валерій Геращенко (м. Кіровоград, М40, 3.5 МГц); третє – Алла Шолом (м. Луцьк, W21, 3.5 МГц). У командному заліку українці вибороли 2 перших місця, 2 других та 5 третіх.
За підсумками чемпіонату українці узяли 37 нагород, пропустивши поперед себе у загальнокомандному заліку лише Чехію. Росія фінішувала третьою.
Досягнення українців стали можливими завдяки багаторічній спрямованій підготовці, регулярному проведенню чемпіонатів України, організації виїзду найсильніших спортсменів на змагання за кордон, участі у змаганнях з суміжних видів спорту (спортивне орієнтування, крос).