Україна третя на першості Європи з самбо серед кадетів

sambo-cadet-euro-2013Збірна України повернулася з чемпіонату Європи з боротьби самбо серед кадетів (15-16 років), котрий приймала Рига. У стародавній столиці Латвії наша команда виборола 12 нагород – 4 срібні і 8 бронзових – і посіла третє загальнокомандне місце. З одного боку – ми знову серед найкращих, з іншого – немає жодної золотої медалі. Втім, кожна поразка, тим паче у фіналі, – це місце для кроку вперед, додаткова мотивація тренуватися іще більш завзято і наполегливо задля реваншу.

Знову успішніше за хлопців виступили українські дівчата, які посіли друге командне місце, поступившись тільки росіянкам. Надія Мельник (до 38 кг), Катерина Саблієва (до 41 кг), Анастасія Антипіна (до 44 кг) і Катерина Москальова (до 70 кг) стали срібними призерками першості, а Вікторія Мудрик (до 48 кг), Тетяна Ляліна (до 56 кг), Влада Маслова (до 60 кг) і Анжела Рой (до 65 кг) – бронзовими.

У юнаків на третю сходинку п’єдесталу піднялися Данило Дрозд (до 42 кг), Владислав Закриничний (до 55 кг), Владислав Магера (до 84 кг) та Олексій Моїсеєв (понад 84 кг).

Це був другий в історії чемпіонат Європи з самбо серед кадетів. Минулого року у Таллінні (Естонія) відбулася дебютна першість континенту у цій віковій групі, і той досвід керівництво Міжнародної федерації самбо визнало успішним. І навіть «інтриги з-під килима», коли група осіб (Михайло Шульц, Микола Ленц і Давид Рудман), сфабрикувавши документи, спробувала захопити владу у Федерації (невдало), не стали на заваді продовженню ініціативи.