Україна в топ-3 на ЧЄ-2017 з таеквондо

 taekwondo-itf_euro-2017_skuridinaЗ 24 по 30 квітня англійське місто Ліверпуль приймало Чемпіонат Європи з таеквондо (ITF) 2017 року. У змаганнях взяли участь близько 800 спортсменів з 32 країн, серед яких збірна України посіла третє загальнокомандне місце, поступившись лише представникам Росії та Чехії.

На рахунку дорослої національної команди 22 відзнаки, з яких 4 золотих, 3 срібних та 15 бронзових.

Чемпіоном Європи 2017 року став Микола Яковенко. Він виграв фінал індивідуального формального комплексу серед чоловіків (IІ Дан). Також на його рахунку бронза в індивідуальному спарингу серед чоловіків (64 кг). Окрім Яковенка, двічі на п’єдестал пошани піднімалися Марія Дубовик та Андрій Клименко. Марія виборола бронзу в індивідуальному формальному комплексі серед жінок (II Дан) та в індивідуальному спарингу серед жінок (75 кг), тоді як Андрій став третім у формальному комплексі (IІІ Дан) і в спарингу в 78 кг. Лунав гімн України і на честь Івана Волошина, який виграв спаринг в 50 кг.

Двічі збірна України була першою в командних змаганнях: наші чоловіки здолали опонентів у «золотій» сутичці командного спарингу та командного силового тесту.

Особистим сріблом ЧЄ-2017 можуть пишатися Анастасія Семенова, індивідуальний спаринг до 45 кг, й Олег Першин, індивідуальний формальний комплекс (IІІ Дан). Окрім того, в розділі «командна спецтехніка серед чоловіків» збірна України також була другою.

Не лише Дубовик і Клименко завоювали для «синьо-жовтих» нагороди бронзового ґатунку. Топ-3 континенту замкнули Любов Спиридонова (формальний комплекс, IIІ Дан), Катерина Афанасьєва (спаринг, 51 кг), Вікторія Гудзенко (спаринг, понад 75 кг), Юрій Панас (формальний комплекс, I Дан), Сергій Бердник (формальний комплекс, IІ Дан), Владислав Шульга (спаринг, 85 кг), Іван Саяров (спаринг, 85 кг), Олександр Колесник (спаринг, 57 кг), Баграт Адамія (спаринг, понад 85 кг) та в командному формальному комплексі серед чоловіків.

Загалом у Ліверпулі визначали кращих на континенті в чотирьох вікових групах: окрім дорослих спортсменів, Євро-2017 відбулося для дітей, юніорів (14-15 років та 16-17 років) і ветеранів. На рахунку маленьких українців 16 нагород (6 золотих, 4 срібних, 6 бронзових), в юніорській скарбничці 38 відзнак (4 перших місць,11 других, 23 третіх), а в найдосвідченіших атлетів 3 медалі (1 золото, 2 срібла).

Додамо, що наступну першість континенту з таеквондо (ITF) проведуть в Естонії в 2018 році.

Варто нагадати, що на минулорічній церемонії нагородження «Зірки спортивного року», яку Спортивний комітет України традиційно проводить у Міжнародний день спорту заради розвитку і миру, 6 квітня, кращою спортсменкою визнали саме представницю таеквондо ITF Вікторію Моісеєнко.

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *