Українці дебютували на ЧЄ з вело-поло

velo-poloВ останні дні червня в польському Кракові відбувся п’ятий чемпіонат Європи з вело-поло.  Серед більш як 200 гравців з 21 країни вперше змагалися й українці — київська команда «Гак-О-Гак». Виступ не назвеш вдалим – поразки у всіх сімох матчах та 33 місце у загальній кваліфікації (разом з іншими 31 командами, які не потрапили до плей-офф). Але найважливішим здобутком , як би банально це не звучало, став досвід, здобутий у іграх проти представників інших європейських держав. Переможцями турніру стали французи з команди «Колл мі дедді», які у фінальному протистоянні здолали опір «Едісонс» з Німеччини. Третє місце посіли британці «Спрінг Брейк»

Вело-поло зародилося ще наприкінці ХІХ сторіччя в Ірландії, однак сучасного вигляду гра набула приблизно 2000 року у Сієтлі (США). На сьогодні проводяться чемпіонати Світу та Європи та ряд інших великих турнірів. У складі кожної з команд по три гравці, які намагаються провести невеликого м’яча (завбільшки з тенісний) у ворота суперника. Заборонено торкатися ногою поверхні корту. На сьогодні вело-поло є виключно, я б навітьvelo-polo2 сказав підкреслено, аматорським видом спорту. Гравці самі моделюють та виготовляють велосипеди та більшість спорядження. Навіть невеликі фірми-виробники екіпірування засновані активними полерами.

В Україні гра поширена у Києві та Харкові. У столиці проходить щорічний турнір Kyiv Summer Polo Series. Цього року змагання призначено на 20 липня.  Очікується участь 10 команд з України, Польщі та Росії.

Текст: Дмитро Жуковський