Українці перемогли на юнацькому чемпіонаті Європи з го

go-youth-euro2012-Yuriy-MyhalyukВалерій Крушельницький та Юрій Михалюк стали чемпіонами Європи з го у вікових категоріях відповідно до 12 та до 16 років. Обидва спортсмени – вихованці Школи інтелектуальних ігор Рівненського міського Палацу дітей та молоді.

17-й юнацький чемпіонат Європи з го приймав Санкт-Петербург (Росія). Змагання проходили у трьох вікових категоріях – до 12, до 16 та до 20 років.

В категорії до 20 років брали участь 11 спортсменів з 9 країн. Україну в цій групі представляли Гліб Кайро та Роман Ружанський з Києва. Кращий результат серед українців показав Гліб Кайро, який посів 4-те місце.

В категорії до 16 років було 26 учасників з 9 країн Європи, серед яких і четверо українців. Юрій Михалюк в напруженій боротьбі виборов перше місце, став чемпіоном Європи і отримав путівку на юнацький чемпіонат світу (U-16), який буде проходити в серпні цього року в Китаї. Чемпіонат для Юри почався прикрою поразкою в першому турі, та попри це він зібрався з духом, проявив волю до перемоги і зумів вибороти чемпіонський титул. За перипетіями найдраматичніших партій лідерів чемпіонату можна було спостерігати на міжнародному сервері KGS, на якому проводилась он-лайн трансляція під час чемпіонату.

Найбільш масовою була вікова категорія до 12 років, де виступило 78 учасників з 10 країн Старого Світу. Тут Україну представляли шість учнів Школи інтелектуальних ігор Рівненського міського Палацу дітей та молоді. Боротьба за чемпіонський титул в цій категорії була ще більш напруженою. Але Валерій Крушельницький зумів пройти через турнір без жодної поразки і стати безсумнівним лідером чемпіонату. У Валери чемпіонський титул і путівка на юнацький чемпіонат світу у своїй віковій групі.

Гідно пройшли турнірну дистанцію й інші наші юні спортсмени. Наприклад, Ярослав Малко з Рівного та Гліб Кайро з Києва зуміли виграти по чотири партії з шести у своїх вікових категоріях (до 16 та до 20 років відповідно). Усі інші українці виграли не менше половини своїх партій та отримали величезний досвід.