Українці перемогли у фіналі Кубку світу з плавання в ластах

finswimming-world-cup-2013-team-ukraineТріумфом української команди столичного ДЮСШ «Аквалідер» (фактично – збірної України) завершився фінал Кубку світу з плавання в ластах, що пройшов у Женеві (Швейцарія). Загалом у змаганнях серед юніорів та дорослих виступило 27 наших спортсменів, які зуміли вибороти 32 медалі – 10 золотих, 12 срібних і 10 бронзових.

«Фіналу Кубку світу передували 6 відбіркових раундів, – розповідає головний тренер збірної України з плавання в ластах Євген Яковлев. – Аби виступити у фіналі, кожен спортсмен мав взяти участь принаймні у двох етапах. Наша збірна виконала програму мінімум: змагалася на 1-му етапі у Словаччині та на 3-му у Польщі. На цих змаганнях вдалося набрати стільки очок, що до Швейцарії їхали у статусі явного фаворита – потрібно було просто формально виступити. В підсумку, ми перемогли з відривом у 3 з половиною тисячі очок (це дуже багато). Другою стала чеська команда «Лагуна», третє місце посіли французи з команди «Прованс».

Цей тріумф клубу «Аквалідер» разом зі мною розділяє величезна кількість людей, велика група тренерів: Алла Арнольдівна Шляховська, Марина Олександрівна Годована, мій брат Андрій Яковлев, Олексій Володимирович Альошков».

За словами Євгена Яковлева, проявити себе зуміли як визнані майстри-підводники, так і амбітна і перспективна молодь – є кого особливо відзначити: «В абсолютній першості серед жінок перемогла Катерина Ділова. Попри те, що їй уже 30 років, вона залишається лідером команди. Але і молоде покоління ми встигли виростити і вивести на високий рівень. Дуже добре себе проявила учасниця Всесвітніх ігор у Калі (Колумбія) Анастасія Антоняк, яка у змаганнях юніорів перемогла на трьох дистанціях. Між Катериною і Анастасією 14 років, але зараз між ними на дистанції практично не відчувається різниці. Тобто дуже плавно і безболісно у нас відбулася зміна поколінь. Ми радіємо перемогам нашої молодою плеяди, спортсменів, які, до речі, показали відмінні результати і на чемпіонаті Європи: це і Юлія Чумак, і Павло Лазарчук, і Микита Головльов, і Світлана Жукова. Можна сказати, я уже бачу команду на Х Всесвітні ігри, які пройдуть у 2017-му році у польському Вроцлаві. Потрібно тільки цих спортсменів зберегти, не «розтратити».

finswimming-world-cup-2013-startКоманда на ходу і ми прагнемо, звісно, перемогти на Кубку світу і наступного року. Тільки би працював єдиний наш басейн на Ленінградській площі у Києві, так би мовити, кузня кадрів для збірної України», – підсумував наставник національної команди.

Загалом 2013-й змагальний рік виявився для збірної України з плавання в ластах дуже важким і насиченим, але водночас і результативним. Так в липні наші спортсмени відзначилися на ІХ Всесвітніх іграх, де вибороли 3 срібні і 3 бронзові нагороди. Вже за тиждень після ВІ плавці стартували на чемпіонаті світу у Казані. Троє наших стали чемпіонами: Катерина Ділова, Тетяна Красногор і Яна Трофимець. По дві срібні медалі, трішечки програвши китайцям, вибороли Денис Грубник і Олександр Одиноков. Обом буквально сотої долі секунди не вистачило, щоб стати чемпіоном. Але цей результат, безсумнівно, дуже успішний.

Незабаром читайте на нашому сайті розширене інтервю Євгена Яковлева.

{social}

{iarelatednews articleid=»1573″} 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *