Українці серед найкращих на чемпіонаті світу з російських шашок

altУ російському Санкт-Петербурзі триває чемпіонат світу з шашок-64, або «російських шашок». Турнір проходить серед чоловіків і жінок. Усього у програмі ЧС заплановано 3 види змагань: блискавична гра, швидкі шашки і класичний контроль.
Український гросмейстер з Євпаторії Сергій Білошеєв став першим чемпіоном змагань, вигравши турнір з блискавичних шашок. Чемпіонат проходив за швейцарською системою (коли між собою грають суперники з рівним очковим здобутком. Сергій Білошеєв набрав 15 очок.
У жіночому турнірі перемога дісталася юній росіянці Жанні Саршаєвій – 15 очок. На другій сходинці також представниця Росії Степанида Кириліна (14 очок). Бронза дісталася українці Юлії Макаренковій (Харків) – 13 очок.
У наступному виді програми – швидких шашках – Сергій Білошеєв виборов срібну медаль. Юлія Макаренкова у змаганнях жінок також стала срібною призеркою, а Вікторія Мотричко (Одеса) – бронзовою. 
Білошеєв і Макаренкова також є чинними чемпіонами світу у класичній програмі. Тож нині вони захищають свої титули. Також одним з фаворитів жіночого турніру є екс-чемпіонка світу українка Вікторія Мотричко, яка нещодавно стала бронзовим призером чемпіонату світу на великій, 100-клітинковій дошці. У чоловіків дуже складно прогнозувати переможця — на перше місце претендує одночасно кілька найсильніших гросмейстерів світу.
У шашки-64 з кожним суперником грається мікро-матч з двох партій (білими і чорними). Також має місце примусове жеребкування початкових ходів і позицій, так звані «сучасні шашки». У сумі в чоловічому та жіночому турнірах беруть участь спортсмени з 25-ти країн. Призовий фонд усіх турнірів становить 15 500 доларів США.
{social}
{iarelatednews articleid=»637,631,619,572″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *