Українці стартували на Ралі Фінляндії

altКоманда «Mentos Ascania Racing» стартувала в одних із найскладніших перегонів світового чемпіонату. Перші три спецділянки Neste Oil Rally Finland екіпажі Валерій Горбань-Вадим Чернега, Олександр Салюк-Павло Черепін і Олексій Кікірешко-Сергій Ларенс подолали успішно. Найкращим серед українців став Салюк – він піднявся на 9-й рядок заліку PWRC, Горбань прийшов до фінішу 13-м, а Кікірешко – 16-м.
Попри те, що перший етап Neste Oil Rally Finland складався усього з трьох спецділянок, а їх сумарна дистанція налічувала близько 40 км, українська команда встигла заявити про себе. Чинний чемпіон України Олександр Салюк став найкращим серед гонщиків PWRC на шейкдауні! Утім, настрій українського пілота був досить стриманим: «Ралі Фінляндії – це класика ралі, яка втілює у собі головний принцип цього спорту: високу швидкість. Потрапити до п’ятірки найкращих на цій гонці – велика удача, – говорить Салюк. – Тут дуже багато швидких гонщиків, які вже виступали на цій трасі раніше. Я буду прагнути утримувати хороший темп, але якихось конкретних планів на місце у підсумковій таблиці не виношую».
«У нас виникли невеликі проблеми з коробкою передач, – розповів Павло Черепін. – Але ми сподіваємося, що після сервісу ми про неї більше не згадаємо. П’ятниця покаже. У будь-якому випадку ми не збираємося гнатися за результатами ціною ризику».
Маючи попереду ще два дні, 275 км бойової дистанції і найсильніших світових гонщиків у складі заліку PWRC, команда має намір дотримуватися акуратної та виваженої тактики. І ця політика вже принесла результат: усі екіпажі Mentos Ascania Racing дісталися до фінішу. Для Валерія Горбаня гонка пройшла «на межі» першої залікової десятки: упродовж усіх трьох спецділянок він покращував свій час і на СД3 фінішував 11-м, лише 0,6 с поступившись росіянину Дмитру Тагірову.
Олексій Кікірешко перший бойовий день провів у повільнішому темпі, ніж його колеги по команді, однак, йому вдалося реалізувати головну мету: довести автомобіль до фінішу і бути готовим до п’ятничної дистанції.
А топові позиції заліку PWRC розіграли між собою фаворити: найкращий час за підсумками трьох проїздів показав місцевий гонщик Ярко Нікара, другим став швед Патрік Флодін, а третє місце дісталося новозеландцеві Хейдену Паддону. Ще один сильний пілот заліку, чех Мартін Семерад, закінчив етап лише 8-м.
У п’ятницю на усіх учасників перегонів чекає серйозне випробування: 8 спецділянок і 136,5 бойових кілометрів запаморочливого Ралі Фінляндії.