Українці відзначилися на чемпіонатах Європи з бодібілдингу та фітнесу

bodybuilding-classic-Sergiy-Gorenkov-1Сила і грація на помостах Європи: в Іспанії та Хорватії паралельно пройшли чемпіонати Європи з бодібілдингу та фітнесу, де виступили і збірні України.

Спершу в іспанській Санта-Сусанні, курортному містечку на березі Середземного моря, відбулися змагання серед чоловіків змішаних пар, юніорів і ветеранів. Порівнюючи з минулим роком, українська команда поїхала на змагання майже у повністю оновленому складі. За словами нового головного тренера збірної чемпіона світу, Європи, і Всесвітніх ігор Олександра Білоуса, форма провідних наших спортсменів напередодні старту була далекою від оптимальної.

До кого не може бути жодних претензій, так це до Сергія Горенкова, який став чемпіоном континенту з класичного бодібілдингу в абсолютній категорії та у свої власній, серед спортсменів зростом до 175 см (класичний бодібілдинг – доволі молода дисципліна, яка була офіційно визнана міжнародною федерацію у 2005-му році; тут правилами чітко регламентується співвідношення зросту і ваги, тобто учасник певного зросту не може важити більше певної межі).

Ще одне золото везуть до України Павло Пронтенко та Ольга Караваєва, які блискуче виступили у змаганнях пар. Бронзова медаль на рахунку досвідченого Артема Брадова, чемпіона Європи-2009.

Дві бронзові нагороди взяли в Іспанії і наші юніорки: Тетяна Давиденко (бодіфітнес, до 163 см) та Ольга Могильницька (фітнес, понад 163 см).

Чемпіоном у турнірі ветеранів (50-59 років) вагової категорії понад 80 кг став українець Олександр Алексеєв. В «абсолюті» наш майстер посів третє місце.

bikini-fitnes-Daryna-Shevchenko-1Далі увага шанувальників «спорту красивого тіла» переключилася на столицю Хорватії Загреб, де визначалися чемпіони з бодібілдингу і фітнесу серед жінок та з фітнесу серед чоловіків. На турнір приїхала рекордна кількість учасників – 167 – з рекордної кількості країн – 30-ти.

Єдину золоту медаль для нашої збірної здобула 23-річна Марина Альф, володарка Кубку України, фіналістка тогорічного чемпіонату Європи з бодібілдингу у ваговій категорії понад 55 кг. В абсолютній категорії українка стала другою – безперечний успіх дівчини на її третій рік у великому спорті!

У найбільш, напевне, очікуваній уболівальниками дисципліні – бікіні-фітнес – на срібло напрацювала чарівна Дарина Шевеченко (категорія до 163 см). Четвертою серед спортсменок зростом до 168 см стала Людмила Дячук.

Срібло фітнес-турніру серед чоловіків узяв наш Федір Хашалов, який пропустив поперед себе лише Олега Анісімова з Естонії – повторився розклад тогорічного чемпіонату світу, де так само Анісімов переміг, а Хашалов став другим. У дисципліні «атлетичний фітнес»,яка вперше була представлена на Євро, Федір став п’ятим (у цьому розділі програми оцінюються, у першу чергу, естетика красивого тіла, пропорції і якість, а вже потім – м’язова маса).

Бронзову нагороду заслужила Оксана Оробець, чемпіонка світу серед юніорів. У кроці від медалі зупинилися поки що Ольга Караваєва (бодіфітнес, понад 168 см) і Юлія Горячун (бодіфітнес, до 163 см).