Українці відзначилися на дебютному ЧЄ з самбо серед кадетів

sambo-kadet-euroКадетська збірна України з самбо виборола 13 медалей на чемпіонаті Європи, що завершився в Таллінні (Естонія). В активі нашої команди 4 золотих, 4 срібних і 5 бронзових медалей. У загальнокомандному заліку наші дівчата посіли третє місце, пропустивши вперед збірні Росії та Білорусії. Переможцями заліку змагань серед хлопців доволі несподівано стали самбісти з Грузії. Більше того, одвічні фаворити усіх турнірів із боротьби самбо росіяни поступилися ще й збірній Білорусії, опинившись на третьому місці. Українці посіли четверту позицію.

Золоті нагороди взяли Христина Бондар (вагова категорія до 44 кг), Тетяна Радошинська (до 52 кг), Василина Кириченко (понад 70 кг) та Олександр Герасимчук (до 72 кг).

Срібні медалі в активі Валентини Шмаль (до 38 кг), Ганни Бугрій (до 56 кг), Данила Шевченка (до 46 кг) і Сергія Чирича (до 78 кг).

Бронзу вибороли Анастасія Галюченко (до 48 кг), Сніжана Дутка (до 60 кг), Уляна Фрідріх (до 65 кг), Максим Токарчук (до 50 кг) та Артур Полеян (понад 84 кг).

Цей чемпіонат Європи був першим в історії для спортсменів такого віку – 14-16 років. На змаганнях були присутні команди з 15 країн, близько 200 юних самбістів.

«Дуже багато спортсменів приїхали на першість серед кадетів в Таллінн в супроводі батьків, – розповів президент Європейської федерації самбо Сергій Єлисеєв. – І, розмовляючи з батьками, а також з керівниками національних федерацій, ми з’ясували, що змагання з цього віку в календарі європейських змагань дуже затребувані. Сьогодні діти починають займатися самбо з 10 років, а перші міжнародні змагання проходять серед юнаків 17-18 років. Тобто упродовж семи років (!) юнаки та дівчата тренуються, але не мають можливості виступити на міжнародній арені. Утримати спортсменів в самбо при цьому дуже складно – або вони йдуть в інший вид спорту, або взагалі кидають заняття. Тепер же ми дали 15-16-річним самбістам шанс завоювати нагороду міжнародного рівня».

Європейська федерація самбо має намір вийти з ініціативою про проведення першостей світу серед кадетів до Міжнародної федерації самбо. Передбачається, що континентальні та світові чемпіонати з цього віку будуть проходити раз на два роки і чергуватися. Цю ініціативу підтримують всі керівники національних федерацій самбо європейських країн.

Отже, можна говорити, що Таллінн відкрив нову сторінку в історії самбо! 

{social}

{iarelatednews articleid=»1256,1130,1082″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *