Українці взяли 4 медалі на етапі Кубку світу з самбо

sambo-kharlampiev-memorial-2013У Москві завершився престижний турнір з боротьби самбо «Меморіал Харлампієва», який має статус етапу Кубку світу. У змаганнях взяли участь представники 26-ти країн Європи, Азії і навіть Африки.

Збірна України взяла на турнірі 4 медалі. Єдину нагороду найвищого ґатунку виборола лідер нашої команди Тетяна Савенко. Чемпіонка світу серед молоді і Європи серед дорослих стала найкращою у ваговій категорії до 72 кілограмів, у фіналі здолавши опір росіянки Світлани Галянт. Ще дві бронзи у боротьбі здобули Олеся Савчук (до 56 кг) та Микита Войтюк (до 62 кг).

В розділі бойового самбо срібну медаль отримав Олександ Туровський, який змагався у вазі до 82 кг. Варто зазначити, що на «Меморіалі Харлампієва» бойове самбо було представлене лише чотирьома ваговими категоріями. «Справа в тому, що не у всіх країнах бойове самбо розвинене на настільки ж високому рівні, як спортивне, – пояснив президент Всеросійської і Європейської федерацій самбо Сергій Єлисеєв. – Відповідно не всі країни можуть виставити повноцінні команди з бойового самбо. Саме з цієї причини в програмі московського етапу Кубка світу не було боїв у найпрестижніших важких категоріях».

На п’єдестал пошани 34-го за ліком «Меморіалу Анатолія Аркадійовича Харлампієва» піднімалися спортсмени з багатьох країн, золоті медалі здобули навіть Японія і Корея. Але безумовну загальнокомандну перемогу вкотре святкувала збірна Росії. При цьому господарі виступали не найсильнішим складом – перші номери збірної готуються до чемпіонату світу, другі – до чемпіонату Європи, а от за Кубок світу, за словами головного тренера збірної Дмитра Трошкіна, цілком можуть поборотися треті номери команди.

І такому розкладу ніхто не дивується, адже самбо в Росії має потужну державну підтримку. Незадовго до «Меморіалу Харлампієва» керівники світового (читай – російського) самбо провели робочу зустріч із Президентом Російської Федерації Володимиром Путіним, який схвально відреагував на нові ініціативи. «Ми вже три роки проводимо експеримент: у 40 московських школах впроваджується схвалена Департаментом освіти столиці програма навчання дітей азам боротьби самбо, – сказав Сергій Єлісеєв. – Цю програму «на ура!» зустріли і вчителі, і батьки, і діти. Ми не намагаємося обов’язково зробити з хлопців професійних самбістів – мова йде про елементи самозахисту, про вміння правильно падати, звільнятися від захоплень, правильну реакцію в екстремальних ситуаціях. Володимир Володимирович Путін підтримав наше починання, і тепер ми виходимо з аналогічною пропозицією до Міністерства освіти Росії, щоб з вересня нинішнього року залучити до експерименту загальноосвітні школи по всій країні».