«Ukraine Trophy-2013»: фінішувати попри все

autosport-ukraine-trophy-2013На Рівненщині фінішували учасники 2-го етапу чемпіонату України з трофі-рейдів «Ukraine Trophy-2013». Це – найбільш протяжні автомобільні змагання на території нашої країни, які у 2012-му потрапили до Книги рекордів України. Дистанція складає більше 1200 кілометрів відчайдушного бездоріжжя.

Цього року організатори підготували іще складніший маршрут, тож наполегливо рекомендували учасникам запастися не тільки витримкою і терпінням, але й лебідками і бензопилами. Траса «Ukraine Trophy» проходить трьома областями – Київською, Житомирською та Рівненською. На відміну від попередніх років фінішним пунктом значився не Шацьк, а Сарни на річці Случ.

Незмінною для пілотів залишилася краса Полісся, яка змушує фанатів позашляховиків і GPS-орієнтування повертатися сюди знову і знову. Полісся – царство незайманої природи. Тут ще збереглися суцільні лісові масиви, що простягнулися на сотні кілометрів. Абсолютне безлюддя і відсутність населених пунктів на великі відстані навколо, обширні топкі болота з глибокими, довгими і небезпечними бродами, кам’яні кар’єри, лісові озера – рай для справжнього спортсмена-трофіста.

З урочистого старту на Майдані Незалежності у столиці вирушило понад 100 екіпажів на стандартних і модифікованих позашляхових автомобілях, на квадроциклах і багі. Більшість із них вирушили боротися не з суперниками, а з надскладними умовами. Про перемогу за будь-яку ціну не йдеться, головне – вижити, дійти до фінішної лінії.

autosport-ukraine-trophy-2013-3Девіз трофі-рейду – «Пізнай Україну», а дбайливе ставлення до природи і взаємодопомога – важлива частина філософії взагалі усіх перегонів бездоріжжям. Маршрут «Ukraine Trophy-2013» отримав позитивний висновок Міністерства екології та узгоджений з Державним агентством лісових ресурсів України. Вперше у рейді брав участь спостерігач-еколог, а всі екіпажі підписали Кодекс екологічної відповідальності, який регламентує поведінку автогонщиків під час змагань.

«Маршрут проходив далеко від усіх заповідних зон, – підкреслив перший віце-президент Автомобільної федерації України Віктор Янукович. – Привернути увагу до неповторної української природи – одна з головних цілей чемпіонату. Ми вважаємо – це стосується усіх пілотів, – що простого дотримання рекомендацій екологів недостатньо. Тому упродовж усього маршруту ми розповідали дітям і всім уболівальникам, наскільки важливо зберегти красу цих місць. Ми провели еко-вітокрини, брейн-ринги, конкурси малюнків і низку інших цікавих заходів для дітей».

Переможці ««Ukraine Trophy-2013», другого етапу чемпіонату України з трофі-рейдів:

клас ТР1 – Дмитро Косинов – Сергій Тарасюк (Запоріжжя);

клас ТР2 – Сергій Єршов – Андрій Бурахович (Київ);

клас ТР3 – Олександр Подолянка – Олексій Седоков (Полтава);

autosport-ukraine-trophy-2013-4клас Open33 – Дмитро Улезко – Сергій Сьомка (Ірпінь);

клас ATV (квадроцикли) – Павло Литвинов – Віталій Новицький (Львів – Хмельницький);

клас UTV (багі) – Олексій Резніков – Михайло Йорш (Київ);

клас Туризм – Сергій Скалецький – Людмила Скалецька (Севастополь);

клас Туризм-мото – Вололимир Казанцев – Юрій Степанець (Київ).

Третій етап ЧУ з трофі-рейдів – Gorgan Trophy – пройде 7-8-го вересня в Івано-Франківській області. 

{social}

{iarelatednews articleid=»1469″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *