Українки і шахове Євро-2017

chess_euro-2017_anna_muzychukУ Ризі (Латвія) завершився 11-денний марафон під назвою чемпіонат Європи з шахів серед жінок 2017 року. Україна була представлена найсильнішим складом, починаючи від чемпіонки континенту 2016 року Анни Ушеніної та срібної призерки чемпіонату світу 2017 року Анни Музичук.

Найкращий результат серед наших представниць продемонструвала Марія Музичук, яка входить до першої п’ятірки світу у квітневому рейтингу ФІДЕ. Чемпіонка світу серед жінок 2015 року в підсумку замкнула топ-5 Старого Світу. Львівська шахістка набрала 7,5 очок з 11 можливих.

Така ж кількість балів на рахунку ще двох українок, проте за додатковими показниками Наталія Жукова посіла 11-е місце, а Інна Гапоненко – 15-е.

Варто зауважити, що Марія, Наталія та Інна не програли жодної партії на ЧЄ-2017. Окрім того, ці шахістки вибороли право грати на чемпіонаті світу 2019 року.

Не далеко від них фінішувала Юлія Осьмак. З п’ятьма перемогами та сімома очками 19-річна киянка посіла 17-й рядок. Осьмак продемонструвала високий клас гри, а серед її суперниць було принаймні шестеро елітних шахісток.

Інші результати наших шахісток: по 6,5 очків в Анни Музичук (26-а), Наталії Букси (30-а) та Ольги Бабій (42-а); по 6 балів мають Єлізавета Малахова (54-а) й Ольга Іваненко (55-а), 5 пунктів – в Євгенії Долуханової (94-а).

Чемпіонкою Європи стала грузинська шахістка Нана Дзагнідзе (8,5 очка). Компанію на п’єдесталі пошани їй склали дві росіянки – Олександра Горячкіна та Аліса Галліямова. В обох по 8 очок, але за додатковим показником срібною призеркою стала Горячкіна.

Загалом в цьогорічному розіграші Чемпіонату Європи з шахів взяли участь майже 150 спортсменок.

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *