Українська команда вперше за 6 років взяла участь у ЧЄ з парашутної групової акробатики!

У Німеччині відбувся чемпіонат Європи з парашутного спорту. Атлети виступали у дисциплінах групова акробатика, купольна акробатика та артистичний парашутизм.

На цих змаганнях Україна вперше за 6 років взяла участь у дисципліні «групова акробатика». Останній раз українські спортсмени виступали у 2012 році.

До складу команди увійшли 5 спортсменів: капітан Наталія Деркач (Київ), Лала Багірова (Київ), Олександр Пойденко (Харків), Віталій Алексеєнко (Дніпро), Олексій Шевченко – оператор (Дніпро).

Німеччина зустріла Чемпіонат складними погодними умовами: було холодно та весь час дощило. У зв’яку з цим організатори скоротили програму і команди виконали не більше 5 стрибків з традиційних 10. Враховуючи неповну кількість стрибків, українська команда змогла в середньому продемонструвати 9,3 фігури.

Цьогорічні змагання були першою спробою «великого неба» для молодої та перспективної команди, яка розпочала свій шлях лише у листопаді 2016 року. Отже, результат є очікувано невисоким, адже команді не виповнилось ще і року, а тут не тільки чужі літак та літовище, а ще й погода. У фіналі маємо 14 місце серед 16 країн Європи. Українцям вдалось подолати команди з Туреччини та Кіпру. Команди цих країн стикаються з тими ж проблемами, що і наші парашутисти.

Про свій улюблений вид спорту говорить член команди Віталій Алексеєнко: «За останні роки парашутний спорт в усьому світі почав активно розвиватись. В першу чергу це пов’язано з тим, що було винайдено аеродинамічну трубу. Але український парашутний спорт при цьому розвивається вкрай повільно. Наш результат є абсолютно закономірним враховуючи, що в Україні аеротруби немає. І тренуємось ми в ОАЕ та Польщі»

Взимку парашутисти подорожують в пошуках аеродинамічної труби, а в літню пору року тренуються на аеродромі «Майське». Станом на сьогодні, команді вдалось виконати близько 150 стрибків. Але щоб зрозуміти наскільки це мало наведемо приклад: у Чемпіонаті брали участь команди з Франції та Бельгії – це військові команди, які повністю фінансуються державою, а парашутний спорт для спортсменів це і хоббі, і робота, і стиль життя. У цих команд в середньому по 5-7 тисяч стрибків за плечима.

«Цього року на Чемпіонаті України взяли участь лише 4 команди. Я обожнюю свій вид спорту та вже не уявляю як жити інакше. Тож дуже вболіваю та роблю все, що від мене залежить аби спорт ставав популярнішим та розвивався. Маю надію, що найближчим часом Україна ввійде у ТОП-10 парашутного спорту, а там і до п’єдесталу доберемося» — ділиться своїми сподіваннями Віталій.

Бажаємо успіхів та вітаємо з цим серйозним кроком вперед!

Прес-служба Спортивного комітету України 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *