Українські юніори виграли ЧЄ з воднолижного спорту

water-ski-Danylo-FilchenkoЩе за тиждень до початку Олімпіади у столиці Ігор Лондоні на честь наших спортсменів звучав Національний гімн: юніорська збірна України (U-15) виграла чемпіонат Європи з воднолижного спорту у кабельній версії.

Також у Лондоні за право називатися чемпіоном континенту змагалися спортсмени віком до 19-ти років, але тут збірної України не було. За словами багаторазового чемпіона України, Майстра спорту міжнародного класу Микити Ковтуна, це покоління для нас втрачене – певний час воднолижний спорт практично не розвивався, більше того, регресував.

І ось нарешті вдалося виховати спортсменів, які готові прийти на зміну колишнім чемпіонам. Загалом українська команда U-15, складена з дніпропетровських спортсменів, виборола 9 медалей – 4 золоті, 2 срібні і 3 бронзові. Головна і найбільш престижна з них – золота нагорода за перемогу у командному заліку, перша в історії воднолижного спорту України.

Змагання проводилися у трьох дисциплінах: слалом, стрибки з трампліну і фігурне катання. Саме у фігурному катанні на водних лижах українці проявили себе найкраще, тоді як у слаломі і стрибках дещо поступалися конкурентам. «Річ у тому, – пояснює Микита Ковтун, – що наші спортсмени тренуються у катерній, а не у кабельній версії. І якщо у фігурному катанні перелаштуватися виявилося доволі просто, то в інших дисциплінах призвичаїтися і виступити на своєму рівні було складніше».

У змаганнях дівчат-фігуристок українкам взагалі не було рівних – за нами перші чотири позиції підсумкового протоколу. Чемпіонкою Європи стала Софія Максименкова, срібною призеркою – Ольга Івлюшкіна, бронзовою – Ксенія Кузьменко, а Ганна Пироженко посіла четверте місце.

У загальному заліку турніру дівчат (сума трьох дисциплін) першою стала білоруска Олександра Данішевська, а наші Ольга Івлюшкіна і Софія Максименкова посііли відповідно друге і третє місце.

У хлопців найстабільніше з-поміж усіх учасників виступив наш Данило Фільченко (на фото), який виграв загальний залік. В активі Данила також золото фігурного катання (третім у цій дисципліні став ще один українець Олександр Самойлов).

«Данило Фільченко показав просто блискучий результат, що не так вже і багато програє навіть світовому рекорду, – розповідає Микита Ковтун. – Думаю, за 3-4 роки, якщо все буде нормально, уся команда зможе гідно представляти Україну на змаганнях дорослих, брати медалі чемпіонатів світу і Європи».

Уже цієї суботи і неділі наші юні чемпіони продемонструють увесь свій арсенал на чемпіонаті України, що відбудеться у Києві на Трухановому острові. 

{social}

{iarelatednews articleid=»791″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *