Українські регбісти поступилися румунам

altУ Львові відбувся матч Кубка європейських націй з регбі-15 Україна-Румунія. У дуже напруженій грі наша команда чинила гідний опір учасникам Кубка Світу 2011.
У першому таймі йшла рівна боротьба, і на перерву команди пішли за рахунку 9:19 на користь збірної Румунії (три штрафних за Україну забив Олег Косарєв). У другій половині гри наші суперники збільшили розрив в рахунку – 9:41. Вже наприкінці матчу українці здорово розіграли класичну комбінацію: удар в аут зі штрафного – успішний розіграш коридору – атака молом – спроба Євгена Чайки – реалізація Олега Косарєва. 16:41 – перемогу святкує збірна Румунії. 
У турнірній таблиці елітного дивізіону Кубка європейських націй Україна з нулем очком посідає останнє місце. Лідирують після п’яти турів грузини.
Відзначимо, що в матчі проти Румунії Віталій Краснодемський і Влад Грабовський вперше вийшли на поле у формі національної команди, а Заза Лежава дебютував у ролі головного тренера збірної України з регбі-15.
Цей фахівець народився в сім’ї грузинського військового в Одесі. Перший досвід в ролі головного тренера отримав зі збірною Грузії з регбі-7, потім очолював другу команду РК Орлеан (Франція). У 2009 році Заза Лежава став головним тренером одеського РК Кредо-1963. У 2010 прийняв збірну України з регбі-7, з якою виборов дев’яте місце на чемпіонаті Європи-2011.
Призначення нового керманича та перспективи національної команди коментує президент Федерації регбі України Владислав Булгаков.
— Чи багато було кандидатів на посаду головного тренера, і чому вибір зроблено на користь Зази Лежави?
— Кандидатів на посаду тренера національної збірної було небагато, а Заза Лежава відразу виступив у ролі фаворита. Пояснити наш вибір досить просто. Лежава – дуже досвідчений фахівець, який тренував французькі клуби, вивів збірну Грузії з регбі-7 на Кубок Світу 2005, чудово зарекомендував себе в роботі з одеським РК Кредо-63 та збірною України з регбі-7. Крім того, Лежава добре знає нашу мову та менталітет. Поєднання всіх цих якостей і зумовило наш вибір на його користь.
— Які завдання стоять перед новим тренером збірної?
— Завдання дуже глобальні і стосуються вони не тільки безпосередньої роботи з головною командою. Заза Лежава повинен побудувати багаторівневу систему підготовки спортсменів. Він візьме під шефство збірні усіх віків і починаючи з U-16 буде готувати хлопців до ігор за національну команду. У збірної України повинен з’явитися свій стиль і своя схема, вже з юного віку наші спортсмени повинні готуватися стати частиною першої збірної.
— Окрім стратегічних, які спортивні завдання повинен вирішити Лежава?
— Ми прекрасно розуміємо, що залишитися в дивізіоні А1 у цьому розіграші нашій збірній не під силу. Тому в 2012 році Заза Лежава повинен побудувати команду, яка вже в наступному розіграші (2013-2014) вирішить завдання повернення в еліту і зможе там закріпитися. Крім того, необхідно «підтягнути» до рівня національної команди молодих гравців і створити конкуренцію у складі. Це першочергові завдання, вирішення яких виведе збірну України на якісно новий рівень.
{social}
{iarelatednews articleid=»655,555,449,438″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *