Українські самбісти кожного дня на подіумі ЧС-2016

sambo_ploeshtu2016З 6 по 10 жовтня 2016 року в Плоєшті (Румунія) проходив Чемпіонат світу з самбо серед молоді (U-18 i U-20). Збірна України делегувала 36 спортсменів, 20 з яких повертаються додому з нагородами.

Золоті медалі до скарбнички «синьо-жовтих» поклали представниці прекрасної статі. У дівчат в 75 кг Катерина Москальова у фіналі зламала опір російської опонентки. Христина Бондар в юніорських 52 кг була сильнішою за румунку. В 64 кг теж у змаганнях юніорів Юлія Храмова перемогла білоруську самбістку.

Сім разів наші спортсмени доходили до фінальної сутички, однак не змогла виграти її. Срібними призерами світового турніру стали Анастасія Безатосна (52 кг), Катерина Саблєва (48 кг), Анна Купіна (70 кг), Даниїл Шевченко (65 кг), Сергій Крівчач (82 кг), Владислав Березка (+87 кг) та Олексій Лисенко (+100 кг).

Найчастіше українці піднімалися на третю сходинку п’єдесталу пошани. Кожного змагального дня наші самбісти здобували бронзові відзнаки. Загалом збірна України має у своєму активі 10 нагород цього ґатунку. У перший день бронзовими призерами молодіжного ЧС-2016 стали лише дівчата та юніорки: Діана Талаш (44 кг), Марія Скора (56 кг), Катерина Хомяк (65 кг) і Катерина Скора (68 кг). На другий день до нашої скарбнички додалися ще три медалі, завдяки зусиллям Алли Бегеби (44 кг), Крістіни Гашенко (+80 кг) та Дмитра Стеценка (90 кг). Заключного дня в призах відзначилися Софія Багішвілі (дівчата, 48 кг) та двоє юніорів – Аліна Ковальська (80 кг) і Владислав Руднєв (74 кг).

У командних заліках Україна посіла другий рядок у турнірі дівчат, а також серед юніорок, пропустивши попереду себе обидва рази тільки збірну Росію.

За інформацією організаторів, на всесвітній форум було заявлено близько 400 атлетів з 30 країн.

Раніше ми писали про успішне проведення Кубку України з самбо.