Українські самбісти вибороли 22 медалі на юнацькому чемпіонаті світу

altУ Ризі (Латвія) пройшов чемпіонат світу із самбо серед юнаків та юніорів. За медалі боролися близько трьох сотень спортсменів. В активі збірної України 22 медалі – 3 золоті, 7 срібних і 12 бронзових. Найрезультативніше виступили наші дівчата, які посіли перше командне місце у своїй віковій групі. Ось усі медалісти української команди.
Золото: Наталія Ільків (дівчата, до 56 кг), Кристина Михайленко (дівчата, до 75 кг), Марія Остапюк (юніорки, до 52 кг).
Срібло: Надія Кретова (юніорки, до 44 кг), Анастасія Сапсай (дівчата, понад 75 кг), Олена Куницька (юніорки, до 48 кг), Аліна Гизай (юніорки, понад 80 кг), Юлія Кузьмяк (дівчата, до 48 кг), Наталія Чевка (юніорки, до 80 кг), Артур Саркісян (юнаки, до 70 кг).
Бронза: Ганна Тимків (дівчата, до 40 кг), Юрій Пожар (юнаки, до 75 кг), Марія Прокопенко (юніорки, до 56 кг), Світлана Ткачук (юніорки, до 68 кг), Ганна Александрова (дівчата, до 44 кг), Вікторія Кучер (юніорки, до 60 кг), Ганна Щербан (юніорки, до 72 кг), Кирило Медведєв (юнаки, до 65 кг), Армен Варданян (юніори, до 52 кг), Анастасія Шевченко (дівчата, до 60 кг), Віталій Гонгало (юнаки, до 56 кг), Євген Слепченко (юніори, до 74 кг).
Перше місце на чемпіонаті прогнозовано дісталося одвічному фавориту – збірній Росії. У росіян 34 нагороди, 16 з яких золоті. Далі у загальному заліку (з урахуванням усіх вікових груп) розмістилися збірні Грузії, Казахстану та України.
«Молодь – це наші надії, наші, можливо, майбутні олімпійські чемпіони. Сьогодні вони прикрашають самбо, роблять його кращим, красивішим і більш видовищнішим, – підбиває підсумки змагань президент Міжнародної федерації самбо (FIAS) Василь Шестаков. – Ми сподіваємося, що ФІАС, у свою чергу, своєю роботою із просування самбо до програми Олімпійських ігор, зробить реальною олімпійську мрію саме для цих хлопчаків і дівчат».
Примітно, що у далекому вже 1972-му році саме латвійська столиця приймала перший в історії чемпіонат Європи з самбо, який послужив серйозним поштовхом для розвитку «самооборони без зброї» у світі.
«Цей чемпіонат – один з перших кроків самбо на шляху до правильно вибудуваної роботи щодо проведення змагань. Змагань, які повинні проводитися відповідно із сучасними вимогами, що їх сьогодні диктує телебачення і спортивний маркетинг. Ці вимоги – саме той каталізатор, який, у підсумку, допоможе самбо стати ще більш видовищним і цікавішим», – говорить директор цього заходу Всеволод Зелений, бронзовий призер Олімпіади у Сіднеї із дзюдо.
Молодіжні змагання прийняв Олімпійський Палац спорту Риги, невеликий, але дуже затишний спортивний комплекс, розрахований на 800 глядачів.
Хороша арена з прекрасним оформлення, чудова творча концепція урочистих церемоній, сучасні умови для роботи преси, можливості для телевізійного висвітлення заходу – все це було нині у Ризі.
{social}
{iarelatednews articleid=»821,539,195,263″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *