Українські шахісти стали другими на Універсіаді

altУ Китаї завершилися змагання 26-ї літньої Універсіади.
Серед 28 видів програми було й два неолімпійських види спорту – спортивна аеробіка та шахи
У шаховій програмі поза конкуренцією виявилися студенти Китаю, які завоювали всі медалі в індивідуальних змаганнях чоловіків, дві медалі – у турнірі жінок і «золото» у командному заліку.
Україна виборола «срібло» у командному заліку. За кількістю медалей Україна та Монголія (срібна медаль серед жінок) на 2-му місці з однаковими показниками, на 4-му місці – грузинські студенти («бронза» у командному заліку).
Команда українських шахістів виступала у складі: Музичук Марія — студентка Львівського державного університету фізичної культури, Должикова Катерина – студентка Київського національного лінгвістичного університету, Калініна Ольга – студентка Тернопільського національного економічного університету, Павлов Сергій – студент Національного університету фізичної культури та спорту України, Кравців Мартин – студент Львівського державного університету фізичної культури, Вовк Юрій та Вовк Андрій – студенти Львівського національного університету.
Готував команду провідний тренер Мінсім’ямолодьспорту України, голова дитячо-юнацької комісії Федерації шахів України Іван Захарчук. Індивідуальні результати українських шахістів: 5 місце – Кравців М. (6,5); 13 місце – Вовк Ю. (6); 19 місце – Вовк А. (5,5); 30 місце – Павлов С. (5); у дівчат: 7 місце – Калініна О. (6); 11 місце – Музичук М. (6); 26 місце – Должикова К. (4,5).
Загалом же на Універсіаді у місті Шеньчжень збірна команда України здобула 44 нагороди, з яких 11 золотих, 19 срібних та 14 бронзових, та в медальному заліку посіла сьоме загальнокомандне місце.
Найбільше медалей здобула команда Китаю – 145 (75-39-31). На другому місці збірна Росії – 132 (42-45-45). Третя позиція у Південної Кореї – 79 (28-21-30).