Українські спелеологи планують стати першими, хто здолає каньйон Chamjé Khola.

29 січня розпочнеться міжнародна експедиція, метою якої стане повне проходження каньйону Chamjé Khola. До складу експедиції увійдуть троє українських екстрималів, повідомляє 4sport.ua.

Каньойн Chamjé Khola називають «Еверестом у світі каньйонів», він знаходиться між піками гімалайських восьмитисячників — Аннапурні (8091 м) та Манаслу (8163 м). Зазначений маршрут відомий своєю складністю, його багато разів намагались здолати інші команди. Найближче всіх до перемоги дістались у 2011 році французи, які протягом 5 днів змагались із природою, але найскладнішу частину — середину каньйону, вони так і не пройшли.

Довжина каньйону становить 8 000 м, а складність проходження відповідає класифікації V7 A7 Ex. Нинішня команда готувалась до цієї експедиції протягом всього 2017 року. Завершення проекту заплановано на 1 березня 2018 року.

До складу команди увійшли 12 спеціалістів з чотирьох країн:

Олег Климчук (Україна) – керівник експедиції, член команди Cavex, спелео-підводник, першопроходець сифонів печери Крубера-Воронячої.

Дмитро Федотов (Україна) – спелеолог з 20-річним досвідом роботи в печерах Криму, Кавказу та Європи, спеціаліст з проведення рятувальних операцій у вертикальних печерах, учасник експедицій в печеру Крубера-Воронячу, мультиспортсмен, участник марафону Ironman.

Ганна Чаплигіна (Україна) – фотограф, спелеолог с 10-річним досвідом роботи в печерах Криму, Кавказу та Європи, участник експедицій в печеру Крубера-Воронячу.

Олда Стос (Olda Stos, Чехія) — керівник експедиції, член команди Cavex, участник експедицій в печеру Крубера-Воронячу.

Василь Хохрін (Росія) – спелеолог з 10-річним досвідом роботи в печерах Криму, Кавказу та Європи, участник експедицій в печеру Крубера-Воронячу, мультиспортсмен, участник марафону Ironman, бронзовий призер змагань PETZL ROPE TRIP 2016 в Колумбії.

Андреа Форні (Andrea Forni, Італія) – каньйонер, член каньйонингової асоціації Італії.

Роберто Нардоні (Roberto Nardoni, Італія) – каньйонер, член каньйонингової асоціації Італії.

Патріціо Рубчік (Patrizio Rubcich, Італія) – лікар експедиції, спелео-рятувальник, каньйонер, член каньйонингової асоціації Італії.

Костянтин Мухін (Росія) –спелеолог з 30-річним досвідом роботи в печерах Криму, Кавказу та Європи, член команди Cavex, першопроходець сифонів печери Крубера-Воронячої, спеціаліст з проведення рятувальних операцій у вертикальних печерах.

Віктор Рейснер (Росія) — спелеолог с 35- річним досвідом роботи в печерах Криму, Кавказу та Європи, член команди Cavex, участник експедицій в печеру Крубера-Воронячу, спеціаліст з проведення рятувальних операцій у вертикальних печерах.

Катерина Мухіна (Росія) – оператор, спелеолог с 15- річним досвідом роботи в печерах Криму, Кавказу та Європи, участник експедицій в печеру Крубера-Воронячу.

Михайло Рафіков (Росія) — спелеолог з 15- річним досвідом роботи в печерах Криму, Кавказу, Європи та Середньої Азії, участник експедицій в печеру Крубера-Воронячу, бронзовий призер змагань PETZL ROPE TRIP 2016 в Колумбії.

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *