29 січня розпочнеться міжнародна експедиція, метою якої стане повне проходження каньйону Chamjé Khola. До складу експедиції увійдуть троє українських екстрималів, повідомляє 4sport.ua.
Каньойн Chamjé Khola називають «Еверестом у світі каньйонів», він знаходиться між піками гімалайських восьмитисячників — Аннапурні (8091 м) та Манаслу (8163 м). Зазначений маршрут відомий своєю складністю, його багато разів намагались здолати інші команди. Найближче всіх до перемоги дістались у 2011 році французи, які протягом 5 днів змагались із природою, але найскладнішу частину — середину каньйону, вони так і не пройшли.
Довжина каньйону становить 8 000 м, а складність проходження відповідає класифікації V7 A7 Ex. Нинішня команда готувалась до цієї експедиції протягом всього 2017 року. Завершення проекту заплановано на 1 березня 2018 року.
До складу команди увійшли 12 спеціалістів з чотирьох країн:
Олег Климчук (Україна) – керівник експедиції, член команди Cavex, спелео-підводник, першопроходець сифонів печери Крубера-Воронячої.
Дмитро Федотов (Україна) – спелеолог з 20-річним досвідом роботи в печерах Криму, Кавказу та Європи, спеціаліст з проведення рятувальних операцій у вертикальних печерах, учасник експедицій в печеру Крубера-Воронячу, мультиспортсмен, участник марафону Ironman.
Ганна Чаплигіна (Україна) – фотограф, спелеолог с 10-річним досвідом роботи в печерах Криму, Кавказу та Європи, участник експедицій в печеру Крубера-Воронячу.
Олда Стос (Olda Stos, Чехія) — керівник експедиції, член команди Cavex, участник експедицій в печеру Крубера-Воронячу.
Василь Хохрін (Росія) – спелеолог з 10-річним досвідом роботи в печерах Криму, Кавказу та Європи, участник експедицій в печеру Крубера-Воронячу, мультиспортсмен, участник марафону Ironman, бронзовий призер змагань PETZL ROPE TRIP 2016 в Колумбії.
Андреа Форні (Andrea Forni, Італія) – каньйонер, член каньйонингової асоціації Італії.
Роберто Нардоні (Roberto Nardoni, Італія) – каньйонер, член каньйонингової асоціації Італії.
Патріціо Рубчік (Patrizio Rubcich, Італія) – лікар експедиції, спелео-рятувальник, каньйонер, член каньйонингової асоціації Італії.
Костянтин Мухін (Росія) –спелеолог з 30-річним досвідом роботи в печерах Криму, Кавказу та Європи, член команди Cavex, першопроходець сифонів печери Крубера-Воронячої, спеціаліст з проведення рятувальних операцій у вертикальних печерах.
Віктор Рейснер (Росія) — спелеолог с 35- річним досвідом роботи в печерах Криму, Кавказу та Європи, член команди Cavex, участник експедицій в печеру Крубера-Воронячу, спеціаліст з проведення рятувальних операцій у вертикальних печерах.
Катерина Мухіна (Росія) – оператор, спелеолог с 15- річним досвідом роботи в печерах Криму, Кавказу та Європи, участник експедицій в печеру Крубера-Воронячу.
Михайло Рафіков (Росія) — спелеолог з 15- річним досвідом роботи в печерах Криму, Кавказу, Європи та Середньої Азії, участник експедицій в печеру Крубера-Воронячу, бронзовий призер змагань PETZL ROPE TRIP 2016 в Колумбії.
Прес-служба Спортивного комітету України