Українські суматорі показали Європі «де раки зимують»!

Нещодавно збірна України з сумо повернулась з рейтингових змагань за Кубок Європи, де тріумфально посіла перше загальнокомандне місце.

Змагання відбулись в місті Вінні (Естонія), участь в них взяли понад півсотні спортсменів з шести країн (Україна, Росія, Естонія, Польща, Грузія, Німеччина). Україну представляли 17 суматорі, на рахунку яких 16 нагород (7 золотих, 4 срібних, 5 бронзових).

В усіх вагових категоріях, де були представлені українські спортсмени, саме наші співвітчизники посіли найвищі щаблі п’єдесталу. Найбільшою несподіванкою став виступ Святослава Семуркаса, який при вазі 85 кг здобув золото в абсолютній вазі, здолавши суперника вагою понад 160 кг.

Отже, володарками Кубку Європи у жіночому заліку стали: Світлана Тросюк (в.к. до 65 кг) та Світлана Яромка, яка здобула одразу два золота (в.к. понад 80 кг та абсолютна вага). Серед чоловіків перемогу здобули Анатолій Хлюстін (в.к. до 85 кг), Важа Даяурі (в.к. до 115 кг), Сергій Соколовський (в.к. понад 115 кг) та Святослав Семуркас  (абсолютна вага).

Срібні нагороди здобули: Олена Нікітінська (в.к. до 65 кг), Вікторія Рогова (в.к. понад 80 кг), Святослав Семуркас (в. к. до 85 кг), Олександр Вересюк (в.к. понад 115 кг).

Бронзові призери: Іванна Березовська (в.к.  понад 80 кг), Костянтин Булатов (в.к.  до 85 кг), Олег Давиденко (в.к.  до 85 кг), Микола Кожухов (в.к. до 115 кг), Владислав В’юн (в.к. до 115 кг)

«На шляху до цього результату було зроблено чимало роботи. Українці завжди знаходяться у ТОП-3 міжнародних змагань, і ми раді, що цього разу виявилися найкращими. Тепер спортсмени готуватимуться до наступних змагань. Попереду нас чекає рейтинговий турнір у Болгарії (кінець квітня) та чемпіонат світу (липень)» — зазначила старший тренер жіночої збірної команди України з сумо.