Українські тренери зі сквошу отримали європейські сертифікати

squash-seminar-Hurst-RybalchenkoБлижчими вихідними новий сезон відкривають любителі сквошу в Україні: у Києві пройде перший етап серії «Beginners & Amateurs Squash Tour», в якій змагаються спортсмени початкового та середнього рівня майстерності.

Загалом же на 2014-й рік на території України буде проведено більше чотирьох десятків турнірів, в яких розігруватимуться очки до національного рейтингу. Найбільш важливий міжнародний старт – командний чемпіонат Європи, який проходитиме в Річчоне (Італія) з 30-го квітня до 4-го травня.

Кількість гравців, яка зареєструвалася на перші цього року змагання (понад пів сотні учасників), дозволяє говорити про зростання інтересу до сквошу як до виду спорту у нашій країні і підвищення конкуренції. У перспективі це дозволить українцям бути конкурентоспроможними і на найбільших міжнародних турнірах. Поки ми не можемо похвалитися серйозними здобутками на дорослому рівні, в той же час наші діти достатньо стабільно привозять призи зі змагань за кордоном.

Дуже важливий аспект у роботі на майбутнє українського сквошу – виховання власних тренерських кадрів. Федерація сквошу України традиційно на початку сезону провела тренерські курси, де в якості лектора та екзаменатора виступив один з провідних теоретиків сквошу у світі англієць Пітер Хьорст (допомагав йому наш Костянтин Рибальченко). Студентами були спортсмени не лише з України, але і з Росії, Білорусії, Молдови. За результатами навчання, дванадцятеро людей отримали дипломи тренерів першого європейського рівня, ще десятеро – дипломи другого європейського рівня.

Детальніше про ці сертифікати Європейської федерації сквошу (ESF) і що з ними робити розповів провідний український тренер Костянтин Рибальченко: «Перший рівень – це «базовий» тренер. Спеціаліст, який може познайомити свого учня зі сквошем, розяснити йому правила гри, навчити базовим навичкам, загальним поняттям. Наставник другого рівня має вже знати, як тренувати кожен удар, уміти звязати воєдино усі здобуті вихованцем навички та навчити його тренуватися самостійно. Тобто тут мова йде вже про підготовку учня до виступу на змаганнях. Третій рівень – це еліта. Володар даного рівня займається вже відточуванням гри свого підопічного, навчає його тактиці ведення бою і вчить вигравати турніри міжнародного рівня».

{social}

{iarelatednews articleid=»1171″} 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *