Улюбленці місцевих дівчат: в українських акробатів бронза на Всесвітніх іграх у Калі

world-games-acrobatic-Lesyk-Yaremchuk-Nelep-KozynkoНа Всесвітніх іграх у Калі завершилися змагання зі спортивної акробатики. В останньому виді програми – чоловічій групі – бронзу у напруженій боротьбі буквально вирвала українська четвірка: вінничани Олексій Лесик, Віктор Яремчук, Олександр Нелеп і Андрій Козинко.

Що ж, дівчата у Колумбії вже починають плакати і зітхати – так не хочеться прощатися з цим видом спорту. Ще б пак: акробати навіть на тлі інших спортсменів вирізняються ідеально правильною поставою, рельєфною і гармонійно розвиненою мускулатурою. Їхні дії сміливі, рішучі і виважені; спритність, швидкість, пластика і координація рухів просто вражають – розкриті від подиву і захоплення роти не рідкість на трибунах тут, у Калі.

world-games-acrobatic-Lesyk-Yaremchuk-Nelep-Kozynko-piramida-2

Діапазон складності і різноманітності акробатичних вправ надзвичайно великий – опанувати деякі елементи, буває, не вдається і за усю спортивну кар’єру. При цьому хлопці демонструють не тільки свої силові якості, але й хореографічні уміння, адже кожен номер виконується з музичним супроводом, а за артистизм виводиться окрема оцінка.

Як показали наші хлопці, усіма необхідними навичками вони володіють в повній мірі. Хоч команда у нас зовсім молода, кожен з акробатів уже 10-15 років у спорті, яким почав займатися з раннього дитинства – шлях до найвищої майстерності у спортивній акробатиці довгий.

У Калі боротися за золото було ще нереально – китайці і росіяни одразу показали, що наразі суттєво випереджають інших. Українці ж впевнено, з запасом, ішли на третьому місці. У фіналі, де поєднуються вправи з програм «баланс» і «динаміка», різноманітні підтримки, піраміди, виси, упори і стійки з такими ж різноманітними стрибками, підкиданнями, обертаннями навколо різних осей, довелося витримати конкуренцію бельгійців. Суперництво було «ніздря в ніздрю», та все ж у підсумку саме Україну судді оцінили на бронзову медаль. Китай взяв золото, а Росія срібло.

Олексій Лесик, втомлений, але задоволений, пояснює: «Важко було виступати психологічно. Хто бачив цей фінал, той зрозуміє: перед нами на килимі були китайці – і після шквалу аплодисментів і такого золотого номеру складно було виходити і показувати кращий результат».

«Важка бронза! – погоджується Віктор Яремчук. – Вдома готувалися на кращий результат, але важка була акліматизація. Та попри це ми задоволені, що приїхали і прославили нашу країну на весь світ».

world-games-acrobatic-Lesyk-Yaremchuk-Nelep-Kozynko-Kyiko-Moskvina-ShevlyakОлександр Нелеп говорить, що золото ще попереду: «Це, напевно, максимальний результат, якого ми могли досягнути на сьогодні. Дуже приємно було чути українську підтримку, як скандували «Україна» з ритмічними хлопками – це було круто. Дуже мотивувало, підтримали по-максимуму».

«Я дуже задоволений результатом, – каже щасливий Андрій Козинко. – Десь, може, трішки фартова бронза. Ви бачили наших конкурентів – усі сильні. Судді мали обрати між Україною та Бельгією і, думаю, вони не помилилися!».

«Hasta la vista», – каже акробатам Колумбія. А ми кажемо «Дякую!» збірній України зі спортивної акробатики, яка на ІХ Всесвітніх іграх здобула срібну і бронзову медалі.

Роксана Касумова з Калі, спеціально для scu.org.ua

{social}

{iarelatednews articleid=»1591,1590,1588,1587,1586″} 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *