Універсіада-2013: Україна за кількістю медалей поступається лише Росії

universiade-belt-wrestling-koreshНа 27-й літній Універсіаді в Казані завершилися змагання з боротьби на поясах. Підсумок виступу збірної України у цьому виді спорту, який останніми роками відроджується з забуття і виходить на «широкі екрани», – 2 срібні та 4 бронзові нагороди.

До медалістів першого дня – Дмитра Косенка, Олександра Гордієнка й Умера Белялова – на «дошці пошани» приєдналися Людмила Нікітіна (вільний стиль, до 76 кг), Леонід Рябчун і Костянтин Тарасов. І Леонід, і Костянтин змагалися за правилами стилю кореш – національного виду спорту в Республіці Татарстан (боротьба ця, власне, і називається повністю – «татарча кореш»). В принципі, вона схожа з іншими різновидами поясної боротьби: так само мета тут – закинувши пасок за спину суперника, виконати прийом і покласти суперника на спину. Але певні технічні нюанси все ж відрізняються.

Відтак місцеві борці ще до початку турніру виглядали явними фаворитами, і цей статус підтвердили на килимі. Усі 7 золотих медалей залишилися у Росії, 5 з них – у Татарстані. Як сказав президент Міжнародної та Всеросійської федерацій «Кореш» Джаудат Міннахметов, конкуренти просто ще не встигли до кінця усвідомити, що таке кореш (складно призвичаїтися було і досвідченим борцям – зокрема, і нашому чемпіону світу з боротьби на поясах Алиш Леоніду Рядчуну), тож поки судді і спортсмени звикали, господарі узяли все золото.

Також напередодні стартували турніри шахістів. У першому раунді перемоги здобули українці Володимир Оніщук, Андрій Баришполець, Катерина Должикова, Ольга Калініна й Ірина Андренко, а Мартин Кравців і Єлизавета Соловйова зіграли внічию. Імена чемпіонів стануть відомі 15-го липня.

Після чотирьох же днів змагань в активі збірної України 4 золоті, 12 срібних і 10 бронзових медалей та четверте загальнокомандне місце (а якщо рахувати за загальною кількістю нагород, а не за золотими, то й на другому). Наші чемпіони Універсіади-2013: Наталія Довгодько (академічне веслування, одиночка), Ольга Харлан (фехтування, шабля), Віктор Кузнецов (легка атлетика, потрійний стрибок) і Ганна Титимець (легка атлетика, біг на 400 м з бар’єрами). Беззаперечним лідером змагань є Росія – 41 золота, 17 срібних і 23 бронзові медалі.

{social}

{iarelatednews articleid=»1545,1282″} 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *