В Україні відбувся перший у світовій історії матч з прогресивних шахів між жінками

chess-Ushenina-Boytsun-Shevlyak-Safiullin-Kapustin

У Києві відбувся унікальний, перший в історії України, матч з прогресивних шахів. За шаховою дошкою, заручившись підтримкою комп’ютера, зустрілися міжнародний майстер, голова правління Всеукраїнського благодійного фонду «Дитячі шахи» Олена Бойцун та чемпіонка світу в індивідуальному і командному заліках Анна Ушеніна, яку за підсумками 2012-го року було визнано найкращою серед спортсменів-неолімпійців Національним олімпійським комітетом та Спортивним комітетом України.  

У прес-конференції перед початком гри взяли також участь Міністр України у справах молоді та спорту Равіль Сафіуллін, президент Спортивного комітету України Ілля Шевляк, президент Федерації шахів України Віктор Капустін, міжнародний арбітр Олег Товчига. Також за допомогою технології «Скайп» напутнє слово сказав і керівник ФІДЕ Кірсан Ілюмжинов.

Такий солідний склад учасників заходу просто не міг не привернути уваги провідних ЗМІ України. Відтак досить широка аудиторія змогла дізнатися, що ж це за прогресивні шахи, яка від них користь і практичне значення.

Отже, прогресивні шахи – це гра, за правилами якої шахіст під час матчу має право використовувати комп’ютерні програми для аналізу позиції та варіантів подальшого розвитку боротьби. Тут виключається елемент випадковості та помилки, що значно підвищує якість і збільшує освітній аспект шахової гри в цілому.

Матч мав на меті продемонструвати юним українським шахістам переваги, які вони можуть отримати від гарного навчання та використання новітніх комп’ютерних технологій у досягненні мрії – вирости у сильного гросмейстера.

Як відзначив президент СКУ Ілля Шевляк, Спортивний комітет України повністю підтримує ініціативи фонду «Дитячі шахи» щодо відродження в Україні шахової освіти.

«Шахи – один з найбільш популярних видів спорту в усьому світі. Sport Accord включив шахи до програми Всесвітніх інтелектуальних ігор, за якими стежили мільйони вболівальників по всьому світу. Можу запевнити, що Спортивний комітет України надає команді Федерації шахів усю необхідну підтримку, сприяє прогресу стародавньої гри. Зокрема, ми започатковуємо Всеукраїнські інтелектуальні ігри – мульти-спортивні змагання, де шахи посядуть одне з провідних місць. Досвід попередніх проектів СКУ (Всеукраїнських ігор єдиноборств, які з успіхом пройшли уже двічі, та Всеукраїнських пляжних ігор) доводить – саме за таким форматом майбутнє», – сказав Ілля Шевляк.

На репліку, що саме через використання комп’ютерних технологій Міжнародний олімпійський комітет не хоче приймати шахи в олімпійську сім’ю, знайшлася аргументована відповідь: «Комп’ютер може бути як ворогом, так і другом і дітей, і шахів. Я впевнена, що діти, використовуючи комп’ютерні технології, можуть досягти більшого прогресу в грі. Коли ми з Анею Ушеніною грали на дитячому рівні, – розповідає Олена Бойцун. – у нас не було шахових баз, що включають всі шахові партії, зіграні у світі. Ми готувалися за роздруківками, які діставалися ледь не за знайомством. Зараз діти отримують доступ до цієї інформації. І це, безсумнівно, сприяє зростанню їх майстерності».

chess-Ushenina-Boytsun-matchПоказову партію Анна Ушеніна й Олена Бойцун зіграли внічию. Можна сказати, консультації з комп’ютером роблять гру «ідеальною», без помилок. Хоча ліміт часу все ж встановлюється. Та й шахіст сам може вирішувати, «послухатися» програму чи зробити власний, можливо, ризикований хід, якщо того вимагає ситуація.

«В якийсь момент я вирішила не ризикувати,  – сказала одразу після аплодисментів від глядачів у залі Олена Бойцун. – Нічия білими проти чемпіонки світу – чудовий результат для мене».

Але головна мета прогресивних шахів, ще раз наголосимо, освітня, тренувальна. І якщо наші шахові школи і клуби «потягнуть» цей різновид гри фінансово, країна обов’язково отримає більше гросмейстерів в топі рейтингу ФІДЕ. 

{social}

{iarelatednews articleid=»1446,1417,1337″} 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *