В Україні створять футзальну прем’єр-лігу

altВідбулася зустріч представників футзальних клубів вищої та першої ліг, де обговорювалося питання створення прем’єр-ліги. Клуби проголосували і підписали договір про Наміри про створення «Прем’єр-ліги з футзалу». Установчі збори намічено на 17 червня 2011 року. Відповідальним за організацію та підготовку всіх документів призначений Степан Мельничук.
Саме йому довірили написання концепції створення і функціонування Ліги, плану розвитку і нормативно-правову основу організації. Степан Мельничук, екс-радник заступника Міністра у справах сім’ї молоді і спорту, має досвід створення подібної організації у гандболі. В інтерв’ю «Футболу 5х5» він розповів про переговори із клубами, концепцію Ліги і збори президентів.
— Як розпочалася робота над створенням Прем’єр-ліги?
— Варто зазначити, що це питання обговорювалось вже давно. Три роки тому футзал вже був близьким до створення цієї організації. Тоді була рада в Харкові, я також на ній був присутній. На той момент я працював радником заступника Міністра у Міністерстві молоді і спорту. У зв’язку з тим, що я був знайомий із керівниками футзальних клубів, вони запросили мене поділитись досвідом, адже я займався створенням Професійної гандбольної ліги, відповідно вивчав досвід провідних українських ліг, а також інших ліг, які позитивно зарекомендували себе у Європі та світі.
Нещодавно до мене звернулись керівники деяких клубів, які до цього вже обговорювали питання створення Прем’єр-ліги, і попросили мене підготувати концепцію розвитку цієї організації, нормативно-правові документи і план дій з реалізації цього проекту.
— У яких напрямках Ви бачите розвиток професійного футзалу?
— Повинні розвиватись усі напрямки. Має бути побудована піраміда, продумана концепція і створена довгострокова програма розвитку. Зрозуміло, коли один напрям буде розвиватись краще, наприклад, маркетинговий, а спортивний гірше, то важко буде досягнути позитивного результату. Але, працюючи над удосконаленням проведення спортивної частини, значну увагу, на початковому етапі, потрібно приділити маркетингу, оскільки в умовах ринкової економіки без значних фінансів професійному спорту розвиватися майже неможливо. Потрібно також працювати над удосконаленням механізму призначення арбітрів та інспекторів, підвищувати їх професіоналізм, покращувати методичне забезпечення тренерів, підготовки менеджерів клубів і т.д. Як я вже зазначив, на цьому етапі, все ж таки, потрібно зосередитися на маркетинговому напрямку – це робота з телебаченням, співпраця із засобами масової інформації та спонсорами. Незважаючи на можливі складнощі, необхідно працювати в цьому напрямку. Вже були проведені переговори з деякими телевізійними каналами, і вони готові, у разі створення такої організації, працювати з лігою, підписувати контракти і транслювати поєдинки. Звичайно, це не буде безкоштовно, канали не будуть оплачувати вартість трансляцій на цьому етапі. Тому потрібно шукати варіанти, аби покрити витрати.
Переходячи до питання залучення коштів, потрібно сказати, що об’єднання клубів у єдину організацію дає можливість об’єднати і їхні спонсорські можливості. Якщо окремо кожна команда не дуже цікава великим спонсорам, адже клуби мало що можуть запропонувати з точки зору презентації тої чи іншої компанії в рамках футзальних ігор, то об’єднавши всі ці права, ми будемо мати пакет, який вже можна запропонувати спонсорам. Більше того, ми розробили проект спонсорського пакета, де є розподіл між клубами і лігою спонсорських прав і можливостей. Також у нас є база компаній для роботи, і ми вже мали попередні переговори із європейським маркетинговим агентством, яке зацікавилось співпрацею з нами. Але щоб вести далі якісь переговори, зрозуміло, що потрібен офіційний статус, необхідно, щоб була створена ця організація.
— Як клуби сприйняли цю ідею?
— Клуби сприйняли цю ідею дуже позитивно. Вони завжди підтримували таку ідею. Але, на жаль, ситуація не зрушилася з місця. Усі клуби обома руками за, щоб така організація була створена, і вони самі могли керувати процесами у професійному футзалі. Усі клуби вищої ліги, низка клубів першої ліги і також клуби, які недавно існували, але вже зникли з футзальної карти, розглядають можливість, у разі створення такої організації, приєднатися до неї. Передбачається, що головним органом ліги будуть Загальні збори, у яких кожен клуб буде представляти президент або відповідно делегований керівником представник. Дуже важливо, щоб були присутні саме керівники, оскільки під час проведення Загальних зборів необхідно буде вирішувати стратегічні питання, які, власне, в їх компетенції.
— А з якими клубами вдалося вже переговорити?
— Вдалося переговорити безпосередньо із частиною клубів. Здебільшого із Західної України. Наступного тижня я зустрічаюсь із представниками клубів Сходу та Півдня України. Попередньо телефоном вже були проведені переговори із більшістю клубів, і, як я вже зазначив, вони підтримують цю ідею.
— Як сприйняла цю ідею АМФУ в особі президента Геннадія Анатолійовича Лисенчука?
— Тут я мушу висловити комплімент Асоціації і безпосередньо її керівнику Лисенчуку Геннадію Анатолійовичу. Він розуміє важливість створення цієї організації, підтримує її, і в деяких питаннях навіть виступає ініціатором. Він мені особисто давав контактну інформацію деяких клубів, щоб я переговорив з ними стосовно створення цієї організації. Він чітко розуміє, що в разі появи Ліги, вона може стати поштовхом до розвитку інших напрямів футзалу, які зможуть піднятись на інший рівень.
— Які конкретні відмінності будуть у майбутньої Ліги від теперішнього чемпіонату?
— Перша і основна відмінність – це те, що повноправними власниками цієї організації стануть самі клуби. Вони будуть вирішувати питання щодо стратегічного розвитку Ліги. Ми розуміємо, що проблем зараз дуже багато. Вони стосуються і структури клубів, і їх фінансового стану. Одне з основних питань – це інфраструктура, яка є дуже болючим питанням. Ми повинні розробити довгострокову програму з вирішення цих питань. У разі створення цієї організації повинно з’явитися чітке бачення стратегії розвитку на період 5-10 років, яке б дало чіткі відповіді, яким чином ми можемо вирішити ці проблеми. Також ми вже обговорювали із Геннадієм Анатолійовичем спортивну частину Ліги. У принципі, судячи з наших зустрічей, він наш однодумець.
Дуже важливо, аби керівники клубів зрозуміли, що попри їхню зайнятість, вони повинні шукати можливість приїхати на збори, щоб вирішувати стратегічні питання. Інакше зрушити з місця ситуацію, яка є, буде дуже важко.
Геннадій Лисенчук: «Хочемо співпрацювати цивілізовано»
— Висловіть свою думку щодо можливого створення Прем’єр-ліги.
— Ми зі Степаном Мельничуком зустрічалися вже неодноразово. Він мені показував усі документи, і я йому сказав, щоб він довів до відома усіх керівників команд вищої і першої ліги. Я не проти того, щоб була така організація. АМФУ підпише контракт із Лігою. Головне, щоб були дотримані усі правила ФІФА, УЄФА.
— Як Ви бачите співпрацю АМФУ із майбутньою Лігою?
— Головне, щоб не було так, як співпрацюють ПФЛ, Прем’єр-ліга і ФФУ. Там тільки шукають, хто правий, хто винен. Ми хочемо працювати разом, цивілізовано, дружно і розвивати спільну справу. Тільки так може бути хороший результат. А якщо хтось буде тягнути ковдру на себе і говорити, що інший погано працює, це буде тільки заважати спільній справі.
— Хто з команд до Вас звертався, хто хоче виступати у вищій лізі?
— Я весь час зустрічаюся із керівниками клубів. Ми запрошуємо у вищу лігу сумську команду, клуб з Херсона. Також хоче грати у вищій лізі «Титан-Зоря» із Дніпропетровщини і житомирський клуб.
{social}
{iarelatednews articleid=»595,578″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *