Василь Іванчук: перша перемога у дев’ятому турі

chess-Vasyl-Ivanchuk-Teimur-RajabovУ столиці Великої Британії зіграно уже 9 із 14-ти раундів турніру претендентів на світову шахову корону. З кожним днем на змаганнях у Лондоні все більше глядачів, серед яких багато відомих гросмейстерів з усього світу. Об’єктиви фотокамер вихопили серед гостей, зокрема, і нашу Катерину Лагно.

Головна новина понеділка з точки зору українців – перша перемога провідного гросмейстера нашої країни Василя Іванчука. Він білими фігурами після шести з половиною годин виснажливої боротьби взяв-таки позиції азербайджанця Тимура Раджабова, таким чином реваншувавшись за поразку у першому колі. Український шахіст здобув незначну перевагу в дебюті, яку й утримував упродовж усієї партії. Хоча позицію не можна було оцінити як безумовно виграшну, Василь дотиснув-таки суперника.

Загалом турнір, на якому визначиться суперник чемпіона світі Вішванатана Ананда у матчі за головний титул на планеті, проходить для Іванчука зовсім невдало. У восьми турах львів’янин зазнав аж трьох поразок, ще п’ять разів зіграв унічию. Лише після перемоги над Раджабовим він залишив останній рядок турнірної таблиці.

Але, як сказав сам Василь Іванчук на прес-конференції, турнір іще не завершено і все ще попереду.

В одноосібні лідери вийшов норвежець Магнус Карлсен, номер один у світовому рейтингу. Він «підписав мирову» з росіянином Володимиром Крамником (другий номер рейтингу ФІДЕ), а в цей час його головний конкурент Левон Аронян з Вірменії зазнав першої поразки у Лондоні, граючи чорними проти ізраїльтянина Бориса Гельфанда.

Турнірна таблиця після 9-го туру:

1. Магнус Карлсен (Норвегія) – 6

2. Левон Аронян (Вірменія) – 5,5

3. Володимир Крамник (Росія) – 5

4. Борис Гельфанд (Ізраїль) – 4,5

5. Олександр Грищук (Росія) – 4,5

6. Петро Свідлер (Росія) – 4

7. Василь Іванчук (Україна) – 3,5

8. Тимур Раджабов (Азербайджан) – 3.

10-й тур зіграють у середу, 27-го березня. Василь Іванчук чорними зіграє проти Левона Ароняна. 

{social}

{iarelatednews articleid=»1422″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *