Василь Іванчук став другим у Більбао, переміг Карлсен

altУ Більбао (Іспанія) завершився один із найпрестижніших шахових турнірів на планеті – 2011 Chess Grand Slam Masters Final. Перед заключним туром на вершині турнірної таблиці було двовладдя – наш Василь Іванчук і норвежець Магнус Карлсен мали по 14 очок.
У заочному протистоянні найсильнішого виявити не вдалося: Іванчук зіграв унічию з вірменом Левоном Ароняном, а Карлсен – з представником США Хікару Накамурою.
Відтак, доля першого місця, згідно правил турніру, вирішувалася на тай-брейку у блискавичній грі, який розпочався одразу ж після завершення усіх «класичних» матчів. У першій партії судді зафіксували нічию, а ось у другій українець таки не встояв під натиском молодого суперника, який підтвердив, що недаремно є лідером рейтингу ФІДЕ.
«Ключем до загального успіху була моя перемога над Іванчуком чорними у першому колі у Сан-Паулу, – сказав Карлсен на церемонії закриття. – Тоді я знову повірив, що можу виграти турнір».
Таким чином Магнус Карлсен вписав своє ім’я в історію змагань поруч із переможцями попередніх років: Веселином Топаловим (Болгарія, 2008 рік), Левоном Ароняном (Вірменія, 2009) і Володимиром Крамником (Росія, 2010).
Василю ж Іванчуку не вистачило якоїсь дрібнички, аби здобути перемогу. Можливо, підтримки дружини, яка змушена була після першого кола повернутися в Україну через крадіжку паспорта.
Підсумкова турнірна таблиця
1. Магнус Карлсен (Норвегія) – 15 (1,5)
2. Василь Іванчук (Україна) – 15 (0,5)
3. Хікару Накамура (США) – 12
4. Левон Аронян (Вірменія) – 12
5. Вішванатан Ананд (Індія) – 12
6. Франсиско Вальєхо (Іспанія) – 10
{social}
{iarelatednews articleid=»849,840,833,829,816,807,795″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *