Важливі рішення ФФУ щодо футзалу

futsal_ffu_changesДнями відбулося засідання Виконавчого комітету Федерації футболу України, на якому вирішувалися футзальні питання.

Зокрема, виконком ФФУ передав права Федерації футболу України  на проведення всеукраїнських змагань з футзалу до Асоціації футзалу України. Наступні чотири роки усі права та повноваження щодо розвитку футзалу в Україні належать АФУ. Як розповів віце-президент футзальної структури Володимир Гримайло, даний Договір про передачу прав «стосується усіх напрямків розвитку футзалу, який розвивається в чітко визначеній вертикалі на чолі з АФУ та взаємодії з регіональними організаціями». Це стосується дитячо-юнацького напрямку, а також жіночого, студентського, аматорського, ветеранського, професіонального та інституту національних збірних з футзалу.

Другим важливим питанням, яке було вирішено на засіданні ФФУ, став Регламент ФФУ зі статусу та трансферу футболістів у новій редакції з урахуванням внесених експертами пропозицій. Раніше у Регламенті було положення, згідно з яким компенсація за підготовку футболістів не підлягала сплаті, якщо «футболіст здійснював трансфер між клубами футзалу». Тобто спортсмен міг у будь-який момент перестати виступати за теперішній клуб без жодних пояснень чи інших зобов’язань. Подібна регламентна норма не дозволяла юридично закріпити певного футболіста за конкретним клубом (школою) та позбавляла конкретні спортивні суб’єкти будь-якої мотивації щодо підготовки власне футболістів футзалу, пояснює виконавчий директор АФУ Володимир Гримайло. Але у новій редакції цю норму відносно футзалу видалили. І новим Регламентом визначили, що умови та підстави для сплати компенсації за підготовку футболістів у футзалі встановлюються регламентом відповідного змагання. Ця норма почне діяти вже в Екстра-лізі з футзалу сезону 2016/2017. Віце-президент ФФУ впевнений, що «це лише перший крок до впровадження повного і беззастережного захисту клубів та шкіл, які займаються підготовкою юних футзалістів».

Торкнулися зміни й регламентів Екстра-ліги з футзалу та розіграшу Кубку України з футзалу на наступний сезон. Так, у матчах 1/4, 1/2 та фіналу Екстра-ліги в разі нічиєї в основний час призначатиметься ще й додатковий час, а не відразу пробиття шестиметрових ударів, як було в попередніх сезонах. Також ввели обов’язкові нормі для виконання: у тренерів клубів Екстра-ліги має бути диплом «С» з футзалу; а за відмову надавати чи не вкластися у відведений термін подання відеозапису матчу накладається штраф. Окрім того, встановили мінімальну кількість гравців, внесених до заявкового листа (12 футболістів). Дещо змінено процедуру початку матчів, вартість заявкового внеску, єдиного для Екстра-ліги та Кубку України, і послуг офіційних осіб. Були чітко прописані підстави, умови та розміри компенсаційних розрахунків за підготовку футболістів у структурі футзальних клубів. Стосовно Регламенту розіграшу Кубку України, то він, по суті, залишається ідентичним минулорічному, коментує Володимир Гримайло.

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *