Вдалий виступ українських спортсменів на європейському го конгресі

alt760 учасників зібрав цьогорічний європейський го конгрес, який проходив у французькому місті Бордо. Більше двох тижнів тривали різноманітні змагання з чарівної найдревнішої гри у світі – го. Приїхали представники більшості країн Європи, любителі го з країн Азії (Японії і Кореї) та навіть з Америки. 
Дуже вдало виступили наші спортсмени в основних турнірах, підтвердивши високий рівень українського го в Європі. Так, у фіналі командного чемпіонату Європи наша команда зуміла посісти третє місце. За право виходу до фіналу цього турніру команди любителів го з 30 країн Європи боролися упродовж шести місяців. Відбірні ігри проводились на міжнародному ігровому сервері Pandanet в мережі Інтернет. Власники цього ресурсу виступили фінансовими спонсорами чемпіонату, що дало можливість провести змагання на дуже високому рівні. 
За результатами відбору до фіналу командного чемпіонату Європи увійшли росіяни, румуни, українці та угорці, які й зустрілись у Бордо уже за реальними дошками, а не за моніторами комп’ютерів. У результаті напруженої боротьби у фіналі чемпіонату росіяни зуміли набрати 2 командних виграші та одну нічию, румуни й українці по одній перемозі та одній нічиїй, угорці ж узяли лише одну нічию. За додатковими критеріями друге місце дісталось румунам, а третє – нашим спортсменам. 
До складу нашої збірної увійшли чотири найсильніші гравці України: Майстер спорту міжнародного класу Артем Качановський (7 дан за традиційною східною класифікацією), Майстер спорту міжнародного класу Дмитро Богацький (6 дан), Майстер спорту України Андрій Кравець (5 дан) та Богдан Жураковський (5 дан). Хлопці зробили все для досягнення успіху. Наступного року вони планують піднятися ще вище. Є стимул для росту майстерності гри… 
Ще одним, і, мабуть, іще більш важливим, був відкритий головний турнір го конгресу, в рамках якого проводився ще й фінал індивідуального чемпіонату Європи з го. Тут зіткнулись інтереси величезної кількості любителів го. Кожен мав по 2,5 години на роздуми та ще й додатковий час на завершення партії. Тому деякі партії тривали більше ніж по п’ять годин! І цей марафон тривав практично два тижні з невеликими перервами, під час яких проводились інші, менш значимі турніри. 
Витримати такий марафон було досить-таки непросто. Після 7-го туру, за підсумками першої частини головного турніру, було відібрано 8 найсильніших гравців Європи, які й увійшли до фіналу чемпіонату. Від України до вісімки найсильніших вдалося пробитися лише Артему Качановському. Далі ця вісімка розігрувала в особистих зустрічах призові місця. При цьому, результати їхніх ігор враховувались як у фіналі чемпіонату Європи, так і в головному турнірі го конгресу. 
Після 8-го туру лише четверо переможців продовжили розігрувати призові місця за коловою системою, а четвірка гравців, яка програла свої партії, зустрічалась уже з іншими гравцями головного турніру. 
Артем Качановський зумів пройти до призової четвірки. Прикра помилка у партії з гросмейстером із Росії, неодноразовим чемпіоном Європи Іллею Шикшиним, викреслила українця з боротьби за перше та друге місце, залишивши шанс лише на боротьбу за «бронзу».
У фінальному турі Качановському вдалося перемогти неодноразового чемпіона Європи, ще одного гросмейстера з Росії, професійного гравця го Олександра Дінерштейна і, таким чином, посісти третє місце у фіналі чемпіонату Європи. Знаковим є те, що під час гри у фіналі командного чемпіонату континенту на початку го конгресу Артем зумів виграти у всіх своїх опонентів, які боролися у фіналі індивідуальних змагань. Тож наступного року можна буде знову боротися за титул чемпіона Європи. 
Загалом у головному турнірі го конгресу грали 9 представників України. Вони, хоча й не посіли призових місць, теж показали високий рівень гри. Так, Михайло Дорошук та Андрій Кравець виграли по 7 партій з 10-ти, автор цього прес-релізу Володимир Качановський набрав 8 виграшів. Решта наших гравців теж виграли більше половини своїх партій. Так що європейський го конгрес пройшов для українців з гідними результатами та з надіями на майбутні успіхи.
Варто відзначити, що Андрій Кравець, Богдан Жураковський та Артем Качановський є випускниками Школи інтелектуальних ігор Рівненського міського Палацу дітей та молоді. Хоча хлопці поїхали здобувати спеціальність до Національного Технічного Університету України «Київський політехнічний інститут», та зв’язки зі своїми тренерами у Рівному не поривають і далі працюють над підвищенням своєї майстерності та радують керівника Школи Віктора Шевчука своїми успіхами в Україні та за кордоном. Ця школа відома на теренах Європи завдяки успіхам її вихованців у юнацьких чемпіонатах Європи та світу, з яких майже щорічно українці привозять призові місця.
{social}
{iarelatednews articleid=»598,505,455,393,358,291″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *