ВІ-2017: українці вперше з ліцензіями в орієнтуванні

images/Nadiya-Volynska.jpgНаприкінці серпня в м. Стрьомстад (Швеція) відбувся Чемпіонат світу зі спортивного орієнтування серед дорослих. Збірна України була представлена дев’ятьма спортсменами. Найвищі результати продемонстрували лідери команди: Надія Волинська, Руслан Глібов і Павло Ушкварок. На декількох особистих дистанціях вони увійшли до топ-20 спортсменів світу, а в змішаній естафеті разом з Ольгою Панченко стали 13-ми серед 31 збірної світу.

Незважаючи на відсутність місць в першій десятці, українські орієнтувальники втрималися серед 13-ти кращих команд, які отримують квоти на участь у Всесвітніх іграх.

«Виступ збірної України на Чемпіонаті світу не надто вдалий, і в той самий час вперше наша команда безпосередньо на пряму завоювала ліцензії на Всесвітні ігри. Досі нам цього не вдавалося», — розповів відповідальний секретар Федерації спортивного орієнтування України Віталій Петров.

Раніше, продовжує він, наша Федерація зверталася до Міжнародної федерації спортивного орієнтування (IOF) і просила надати квоту українським видатним спортсменам. Саме в такий спосіб свій шанс отримала Надія Волинська, яка здобула в 2013 році в Колумбії бронзу Всесвітніх Ігор.

Всього на спортивне орієнтування Міжнародна організація Всесвітніх Ігор (IWGA) виділила по 40 ліцензій для жінок та чоловіків. Згідно підрахунків IOF, команда України посіла 10-е місце (сюди увійшли результати в спринті, спринтерській естафеті та на середній дистанції) і отримала 4 ліцензії на участь у Всесвітніх іграх 2017.

«Хто саме отримає ліцензію на Всесвітні ігри вирішуватиме наша Федерація. Ліцензії не іменні – 2 чоловіка та 2 жінки. Наприкінці року буде положення про відбір. Думаю, що до травня визначаться всі претенденти. У нас в обоймі – чотири жінки та пять чоловіків», — пояснив Віталій Петров. 

Основний критерій цього відбору – результати на міжнародних змаганнях. А тому дізнатися, кому випаде честь представляти Україну в Польщі в наступному році, зможемо лише у травні.

«Ми плануємо участь у перших раундах Кубку світу, які проходитимуть навесні, і там буде видно. У нас частина спортсменів виступає за шведські клуби. Додатковий відбір проходить ще на Чемпіонатах України, проте їм поки важко конкурувати з тими, хто постійно виступає за кордоном. Раптом хтось пробється, однак це буде не раніше травня. Ось 9 травня в нас традиційно проходить командний Чемпіонат України. Там буде остаточне завершення відбору серед усіх наших спортсменів. І вже тоді прийматимемо рішення щодо того, хто саме представить Україну на Всесвітніх Іграх в Польщі», — підсумував відповідальний секретар Федерації спортивного орієнтування України Віталій Петров.

Зауважимо, країна-господарка змагань отримала право виставити по два спортсмени кожної статі поза конкурсом. Окрім того, чемпіони світу цього року в індивідуальних дисциплінах отримали персональні квоти.

Остаточно списки сформуються 31 грудня 2016 року, коли Міжнародна федерація спортивного орієнтування розподілить залишок місць таким чином, щоб участь у Всесвітніх Іграх у кількості один-плюс-один також змогли взяти представники Африки, Азії, Океанії та Америки.

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *