Відбулася першість України з пауерліфтингу

powerlifting-chempionat-ukrainy-molodУ місті Кам’янець-Подільський Хмельницької області закінчився чемпіонат України серед юнаків та дівчат, юніорів та юніорок з пауерліфтингу. Близько 200 представників пауерліфтерської молоді України з’їхались до одного з найкрасивіших міст нашої держави, щоб визначити найкращих.

Змагання відкрили представниці ніжної статі не старші 18 років. Абсолютну першість серед дівчат здобула Вікторія Зрайченко з Єнакієвого, срібна призерка чемпіонату світу серед дівчат. Вікторія встановила рекорд України для своєї вікової групи у тязі становій – 150 кг, а сума триборства (390 кг) допомогла їй взяти «золото» у ваговій категорії до 57 кг.

Гарним результатом та перемогою відзначилась спортсменка з Ізмаїла Віолетта Чеботар. Вона виконала норматив майстра спорту України та встановила нові рекорди серед дівчат у ваговій категорії до 47 кг. Її результати у кожній вправі та сумі триборства відтепер – рекорди України: присідання – 137,5 кг, жим лежачи – 72 кг, тяга станова – 120 кг, сума триборства – 329,5 кг.

Людмила Бакал з Херсону, бронзова призерка чемпіонату світу серед дівчат, також встановила нові рекорди України серед дівчат. Вона виграла у ваговій категорії до 63 кг і має такі рекордні результати: присідання – 145 кг, жим лежачи – 100 кг, сума триборства – 385 кг.

Нові рекорди глядачі побачили також у номінації юнаки, де виступали спортсмени до 18 років. Тут рекорди майже у всіх вагових категоріях. Дмитро Вороновський з Чернівецької області здобув перемогу серед найлегших учасників змагань – до 53 кг. Результат Дмитра у присіданнях – 190 кг, у жимі лежачи – 105 кг, сума триборства – 435 кг – і це нові рекорди.

Для перемоги у ваговій категорії до 59 кг Олексію Тарасенку з Донецька, бронзовому призеру чемпіонату світу серед юнаків, також вдалося встановити кілька рекордів України: присідання – 210 кг, тяга станова – 220 кг, сума – 557,5 кг.

У ваговій категорії до 66 кг боротьба за золото точилася між Олександром Бородатим з Києва та Віталієм Кас’яненком з Полтавської області. Їхній результат у присіданні – 245 кг, але Олександр легший, тому автором нового рекорду є він; також Олександр має кращий результат у жимі лежачи – 145 кг; а от новий рекордсмен у тязі становій – Віталій з результатом 240 кг. Нова рекордна сума триборства встановлена Олександром Бородатим – 627,5 кг, він і став чемпіоном України.

Ярослав Ховалкін з Донецької області став найкращим у ваговій категорії до 74 кг. Він також став автором нових рекордів України: присідання – 270,5 кг, тяга станова – 250,5 кг, сума триборства – 676 кг. Ярослав вперше виконав норматив МСМК.

Рекордами завершував усі свої вправи киянин Микита Скобелев (юнаки, до 83 кг). Микита виконав: присідання – 280 кг, жим лежачи – 190 кг, тяга станова – 270 кг, сума триборства – 740 кг. Цей результат дозволив Микиті Скобелеву стати абсолютним чемпіоном України серед юнаків.

Серед важковаговиків (понад 120 кг) переможцем став Михайло Федоров із Севастополя. Він встановив рекорди у присіданні (287,5 кг), жимі лежачи (220 кг) і в сумі (757,5 кг).

Серед юніорок у найлегшій ваговій категорії (до 43 кг) Наталія Яворська з Тернополя здобула «золото» і прикрасила свій виступ рекордною тягою становою – 115 кг. А у категорії до 52 кг найкращою виявилась Єлизавета Бан з Ужгорода. Її сума – 385 кг, а рекорд у жимі лежачи – 105 кг.

Перше місце у категорії до 57 кг у Варвари Братікової з Дніпропетровська – 430 кг. Вона ж здобула абсолютну першість серед юніорок.

Харків’янка Євгенія Тишакова, зібравши суму триборства 435 кг, стала першою у ваговій категорії до 72 кг. А окрасою змагань серед юніорок став виступ господарки помосту, триразової чемпіонки світу Олени Козлової. Вона виступала у ваговій категорії до 84 кг і вже вкотре підтвердила реноме найсильнішої.

У юніорській вагової категорії до 53 кг Іван Кантов з Полтави та Сергій Мирошников з Донецька зібрали однакову суму триборства – 415 кг, але Іван легший, тому переможцем став він. В запалі боротьби Кантов також встановив рекорд України у тязі становій – 172,5 кг.

Чемпіон у ваговій категорії до 59 кг – Олексій Глушенков з Мелітополя, його результат 550 кг. У ваговій категорії до 66 кг харків’яни Руслан Коряка та Артем Лучников визначали, хто з них кращий. В окремих вправах першість переходила від одного до іншого, проте кращу суму зібрав, все-таки, Руслан – 642,5 кг (Артем відстав зовсім трішки – 635 кг).

У ваговій категорії до 74 кг першим безперечно виявився срібний призер чемпіонату світу серед юнаків з Києва Сергій Рибалко. Його сума триборства – 735 кг. Варто також відзначити у цій ваговій категорії результат срібного призера чемпіонату Євгена Галіцина з Харкова, який встановив рекорд у тязі становій – 280 кг.

А срібний призер чемпіонату світу серед юніорів з Білої Церкви Володимир Тихоступ став беззаперечним лідером вагової категорії до 83 кг. Володимир встановив рекорди України серед юніорів у присіданні (337,5 кг) та сумі триборства (878 кг), а також рекорд України серед чоловіків у жимі лежачи (240,5 кг). Цей результат допоміг йому посісти друге місце в абсолютній першості.

Чемпіон Європи серед чоловіків та абсолютний чемпіон світу серед юніорів Сергій Білий з Луганської області став абсолютним чемпіоном змагань серед юніорів та переміг у своїй ваговій категорії до 93 кг. Сергій показав такі результати: присідання – 360 кг, жим лежачи – 265 кг, тяга станова – 335,5 кг (рекорд України серед юніорів), сума триборства – 960,5 кг.

Місцевий спортсмен Василь Демяненко, срібний призер чемпіонату світу серед юніорів, здобув золото у вазі до 105 кг. З результатом у сумі триборства 890 кг Василь став бронзовим призером абсолютної першості.

Срібний призер чемпіонату світу серед юніорів Михайло Потапенко з Бердянська став чемпіоном вагової категорії до 120 кг. Михайло встановив нові рекорди України серед юніорів: присідання – 363,5 кг, жим лежачи – 262,5 кг, сума триборства – 938,5 кг.

За результатами змагань сформовано збірні України – юнацькі та юніорські. Наша молодь вже готується до чемпіонату Європи, що пройде 5-9-го червня у Данії, та чемпіонату світу (28 серпня-2 вересня у Польщі).

{social}

{iarelatednews articleid=»1028,1002″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *