Відбулися збори учасників Екстра-ліги 2014/2015

1128_newsВ Будинку Футболу Асоціація футзалу України провела збори представників клубів, які побажали взяти участь у наступному сезоні Екстра-ліги. Це десять колективів, до яких, якщо вдало складуться обставини, може приєднатися одинадцятий. Грати в елітному дивізіоні наступного сезону готові Локомотив (Харків), Енергія (Львів), Ураган (Івано-Франківськ), ЛТК (Луганськ), Кардинал-Рівне (Рівне), Спортлідер + (Хмельницький), Лукас (Кременчук), Титан-Зоря (Покровське), СумДУ (Суми) і Приват (Кривий Ріг). На засіданні також були присутні голова футзального суддівського корпусу Юрій Дмитрович Веремчук та віце-президент Федерації Футболу України Анатолій Володимирович Попов.


Збільшення кількості команд стало можливим в тому числі й через те, що Асоціація футзалу суттєво знизила вступні внески. Тепер для того, щоб взяти участь в регулярному чемпіонаті Екстра-ліги клуб має сплатити 15 000 гривень, стільки ж сплатять клуби, що вийдуть в плей-офф, а ті, що будуть боротися за найвищі нагороди зроблять третій внесок також у 15 000 гривень. Таким чином, максимальна сума заявкового внеску дорівнює 45 000 гривень, що суттєво менше, ніж було у минулих сезонах. Крім цього була переглянута система оплати арбітражу змагань. З наступного сезону у регулярному сезоні вона зменшиться та буде введена градація оплати, яка передбачає, що зарплатня арбітрів має збільшуватися відповідно від етапу чемпіонату, що має стати додатковим стимулом для відмінної роботи арбітрів. Більш високі раунди Екстра-ліги будуть проводити ті арбітри, які найбільш професійно показали себе у попередніх.

Після консультацій з представниками клубів був узгоджений формат наступного сезону. Десять команд у два кола визначать вісім кращих, які потрапляють в плей-офф. Матчі 1/4 фіналу будуть гратися до двох перемог, де перша гра проходить на майданчику команди, що посіла місце нижче в регулярному чемпіонаті, а друга і, якщо потрібно, третя на майданчику команди, що зайняла більш високе місце в регулярному чемпіонаті. Починаючи з півфіналу команди з’ясують найсильнішого за вже звичною для себе схемою ігор до трьох перемог. Два перших матчі на майданчику команди, що зайняла більш високе місце в регулярному чемпіонаті, два наступних на майданчику команди, що посіла нижче місце і вирішальний, якщо це необхідно, грається на майданчику команди, що зайняла більш високе місце в регулярному чемпіонаті.

Для команд, які не потрапили в плей-офф буде організовано Кубок Асоціації, де вони отримають можливість зіграти з кращими колективами Першої ліги. Команди, що вилетіли у чвертьфіналі, зберуться на міні-турнір, де між собою розподілять місця з 5 до 8.

Обговорювався і формат майбутнього Кубку України. Спочатку буде кілька регіональних раундів, в якому визначаться шість найсильніших команд. Вони додадуться до десяти команд Екстра-ліги, так почнеться 1/8 фіналу, яку зіграють у один матч, як і чвертьфінал. Приймаючою буде команда, яка знаходиться у більш нижчій лізі, якщо будуть грати дві команди з однієї ліги, то господаря визначить жереб. Переможець Кубку України буде визначений у Фіналі Чотирьох. Такий формат дав можливість надати національній збірній додатковий тиждень для підготовки до відбору на чемпіонат Європи-2016.

Нагадуємо, що початок чемпіонату заплановано на шосте вересня.

Прес-служба АМФУ

{social}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *