Відбувся чемпіонат світу з класичного жиму лежачи

В місті Вантаа (Фінляндія) відбувся чемпіонат світу з класичного пауерліфтингу в програмі жим лежачи. Загалом у змаганнях взяли участь близько 600 спортсменів з 28 країн. Україну представляли 26 атлетів. На рахунку збірної 13 нагород (4 золоті, 7 срібних та 2 бронзові).

Найбільш успішно виступила збірна дівчат (до 18 років). Саме дівчата здобули командне срібло – єдину командну нагороду наших ліфтерів. В арсеналі дівчат 1 золото та 2 срібла. Чемпіонко світу стала Леоненко Христина (в.к. 43 кг). Віце-чемпіонками світу серед дівчат 2018 року стали: Череменко Наталія (в.к. 47 кг) та Купаєва Катерина (в.к. 63 кг).

Жіноча половина юніорської збірної здобула 3 срібла. Призерками стали: Друзяка Вікторія (в.к. 47 кг), Рикун Ганна (в.к. 57 кг) та Шлопко Тетяна (в.к. 52 кг).

Яскравим виступом української збірної став вихід Щавінської Тетяни (в.к. 47кг). За віком Тетяна ще юніорка, але її досягнення дозволили їй виступати серед жінок відкритої вікової категорії. І дівчина підтвердила всі сподівання. Тетяна стала чемпіонкою світу, віджавши 82, 5 кг. На думку очевидців вона досить легко виконала вправу в третьому підході, що говорить про наявність запасу.

В юнацькій збірній маємо 3 нагороди: 1 золото та 2 бронзи. Чемпіоном світу став Антошко Денис( в.к. 83 кг), який віджав 105 кг. Бронзові призери: Бабюк Ростислав та Оробець Ігор.

На жаль, серед юніорів нагород в українців не маємо. Хоча показники були високими та спортсмени демонстрували чудові результати, але цього було не достатньо для п’єдесталу.

Чоловіча збірна має на рахунку 2 срібла, які здобули Цатурян Володимир (в.к. 74 кг), віджавши 195 кг та Пархоменко Сергій (в.к. 105 кг), який віджав 238 кг. У Сергія була досить напружена боротьба: його показник став рекордом світу. Але цей рекорд потримався кілька хвилин. Слідом за нашим атлетом рекорд в жимі лежачи встановив суперник Сергія з Монголії, який віджав 242, 55 кг та змістив українця на другу сходинку п’єдесталу пошани.

Окремо хочеться відзначити досягнення старшого спортсмена збірної Чернишова Олександра, який виступав у категорії Мастерс 2. Він здобув ще одне золото нашій збірній, віджавши 147,5 кг у ваговій категорії до 66 кг.

«Класичний пауерліфтинг потужно набирає обертів. Змагання стають все численнішими, і ця тенденція спостерігається як в межах України, так і на міжнародному рівні. З одного боку, це пов’язано із доступністю цього спорту. Спортсмену не потрібно ніяких додаткових витрат на екіпіровку чи спорядження. До того ж саме на рівні класичного пауерліфтингу спортсмен визначається чи хоче він і далі продовжувати займатись цим видрм спорту, чи шукатиме іншого шляху. Але класичний пауерліфтинг розвивається про це говорять і змагання на якиї спортсмени борються за медалі, встановлюючи світові рекорди. І Федерація продовжить працювати над його подальшим розвитком, аби українці й надалі підіймали синьо-жовтий прапор на міжнародних змаганнях» — прокоментувала результати чемпіонату світу Тетяна Мельник.