Відбувся І чемпіонат України з тяги станової

powerlifting-tyaga-stanova-championat-ukrainyУ Тернополі відбувся чемпіонат України з тяги станової. Подібні змагання з цієї вправи силового триборства (пауерліфтингу) у всеукраїнському масштабі проводилися вперше. Загалом турнір зібрав учасників із 10-ти областей нашої держави.

За медалі боролися і дорослі, і юнаки. Абсолютні чемпіони, окрім медалей, були нагороджені чемпіонськими поясами. Також у програмі змагань були різноманітні силові конкурси – армліфтинг, підйом штанги вагою 125 кг на кількість, парна тяга, максимальна тяга.

Абсолютною переможницею серед дівчат стала Ганна Лук’янчук з Рівненської області – 112,5 кг у ваговій категорії до 57 кг. Другою в абсолюті стала її суперниця по категорії Дарина Геркаловська з Чернівців, яка відстала лише на 2,5 кг. Третє місце посіла Олександра Пахнюк, також з Чернівців; її результат – 90 кг у в/к до 47 кг.

Серед юнаків найкращим став Роман Дорохін з Львівської області – у своїй вазі до 74 кг він здобув безкомпромісну перемогу з результатом 232,5 кг. Друге місце в абсолютному заліку посів його земляк Ігор Дорохін, який виступав у категорії до 59 кг і взяв 180 кг. Микола Киричок з Полтавської області отримав бронзу абсолютки з результатом 200 кг у в/к до 66 кг.

Серед чоловіків та жінок боротьба була більш напруженою, тут брали участь чемпіони та призери міжнародних змагань. У найлегшій в/к до 47 кг перемогла господиня помосту Наталія Яворська, МС та учасниця чемпіонату світу серед юніорів, яка підкорила вагу 147,5 кг і стала переможницею своєї категорії та срібною призеркою абсолютного заліку.

До останнього підходу не була відома переможниця у вазі до 52 кг. Нею стала Оксана Гук, також з Тернополя, яка впоралася із вагою 110 кг. У в/к до 57 кг перемогла Наталія Дідюк з Харкова, МСМК та учасниця міжнародних змагань. Результат у 150 кг дозволив Наталії стати третьою в абсолютному заліку.

Катерина Іваніна з Києва, срібна призерка чемпіонату Європи серед юніорок, стала найкращою у в/к до 63 кг, справившись з вагою 160 кг. Тетяна Антонюк з Чернівців потягнула 170 кг і перемогла у в/к до 72 кг. Першою у в/к понад 84 кг стала Вікторія Поліщук з Вінниці – 175 кг.

А найкращою спортсменкою змагань стала Заслужений майстер спорту, чотириразова чемпіонка світу, Олена Козлова з Хмельницької області. Виступаючи у категорії до 84 кг, Олена показала результат світового рівня – 245 кг.

У турнірі чоловіків у найлегшій в/к до 59 кг переміг Сергій Лютник з Івано-Франківської області – 150 кг. Роман Щабель з Львівської області потягнув 207,5 кг і здобув золото категорії до 66 кг.

Бронзовим призером абсолютної першості став Віталій Фанта із Закарпатської області. Результат у 260 кг також дозволив йому виграти змагання у в/к 74 кг. Срібло абсолютного заліку дісталося чемпіону категорії до 83 кг Руслану Матусяку, МС та переможцю Кубку України. На цих змаганнях спортсмен з Луганщини впорався із вагою 290 кг.

Абсолютним же чемпіоном став Всеволод Євстропов з Полтавської області, МС та учасник міжнародних змагань. Узявши вагу 310 кг, він був недосяжним для суперників у в/к до 93 кг.

Чемпіоном у вазі до 105 кг став МС зі Львова Володимир Горбатюк – 307,5 кг. Найкращий результат у в/к до 120 кг підкорився Михайлу Чайківському з Чернівців (290 кг). Переможець змагань важковаговиків (понад 120 кг) – Олександр Пронін, також з Чернівців, впорався з вагою у три центнери.

Єлизавета Бирук

{social}

{iarelatednews articleid=»1481,1465,1426,1401″}

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *