Відбувся І етап Кубку України з піраміди

billiard-piramida-15-kul-Pavlo-RadionovПрактично усі найсильніші більярдисти України на три дні зібралися у київському БК «Кураж», щоб визначити переможців 1-го етапу Кубку України з піраміди серед чоловіків та жінок. Для спортсменів забезпечили солідний призовий фонд – 15 тисяч гривень плюс 80 відсотків благодійних внесків.

Турнір проходив за правилами «Піраміди до 15 куль» – відносно нової дисципліни, яка швидкими темпами набирає популярності і насправді може підвищити інтерес до так званого російського більярду далеко за межами Східної Європи.

Рахунок у партії ведеться до 15 очок (забитих куль). У грі застосовується правило «прямого замовлення». Зараховуються тільки ті кулі, які зіграні прямим влучанням в лузу без торкання борту або інших куль. Це може бути биток або прицільна куля, або обидві ці кулі.

Найважливіше – «дурні» не рахуються. Якщо Ви маєте намір забити кулю через борт, через третю кулю, або ще якось складно, то повинні попередньо оголосити про це суперникові і судді за столом. Тоді таку кулю буде зараховано. Коли на полі залишається дві кулі, гравець, котрий має право удару, зобов’язаний виставити другу піраміду, крім випадків, коли рахунок 14:0 або 14:14. За такого рахунку останню кулю потрібно забити.

За оцінками фахівців, такі правила передбачають більш «тактичну» і «розумну» гру. Як виявилося, за таких умов серйозну конкуренцію визнаним фаворитам зуміли скласти майстри дисципліни «пул». Євген Новосад взагалі став автором найгучнішої сенсації змагань, коли в 1/8 фіналу вибив чемпіона світу з «Комбінованої піраміди» Ярослава Тарновецького.

У підсумку Новосад дійшов до півфіналу, і лише там поступився Павлу Радіонову. Євген боровся гідно, але більш високий клас та різноманітніший арсенал ударів Павла дався взнаки. Суперником Родіонова у фіналі став Владислав Косогов, який перед тим провів п’ятигодинний марафон у півфіналі проти Вадима Корягіна. Фінал почався вже за 30 хвилин… Але Косогов уже спіймав кураж, грав розкуто, невимушено, і вигравши заключну партію з сухим рахунком 15:00, оформив впевнену перемогу в матчі – 4:1.

У жіночій частині турніру за перемогу боролися 23 спортсменки. До фіналу дійшли Анастасія Ковальчук, яку розглядали фавориткою, та Марія Пудовкіна, котра також має вже багато титулів до досвіду. У цій грі Марія зуміла не дати Анастасії зіграти в своєму улюбленому атакуючому стилі, показавши розумну і тактично вивірену захисну гру, до якої суперниця виявилася неготова. На виході – заслужена перемога Марії Пудовкіної з рахунком 4:2.

Відзначимо, що обидва переможці І етапу Кубку України – і Влад Косогов, і Марія Пудовкіна – представники криворізької школи більярду.  

{social}

{iarelatednews articleid=»1398,1382″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *