Відбувся чемпіонат України з армспорту

armsport-ukr-champ-2013У Харкові, центрі розвитку українського армспорту, завершився ХХ чемпіонат України з боротьби на руках. Перший з п’яти головних стартів сезону зібрав 212 учасників – 174 чоловіка і 38 жінок.

Серед учасників були практично усі найсильніші спортсмени України, найсильніші армреслери Європи і світу, адже саме на національному чемпіонаті визначався склад збірної для участі в майбутніх міжнародних турнірах. Звільнені від участі в ЧУ були тільки троє, багаторазові чемпіони світу, за якими автоматично закріплено право участі в чемпіонатах Європи і світу – Дмитро Безкоровайний (55 кг), Рустам Бабаєв (85 кг) і Андрій Пушкар (+110 кг). Зазначимо, що від кожної країни на ЧЄ і ЧС може бути представлено по два спортсмена у кожній ваговій категорії.

За словами президента Федерації армспорту України Володимира Петренка, цей чемпіонат вирізняється не лише дуже сильним складом учасників, але й новим, значно вищим, рівнем організації: «Змагання приймає сучасний спортивний комплекс «Локомотив», боротьба проходить на сцені на чотирьох столах, поєдинки обслуговує бригада з дванадцяти суддів, троє з яких мають міжнародну категорію. Спеціально для ювілейного чемпіонату ми відлили нові медалі. Зробили все від нас залежне, щоб свято армспорту в Харкові відбулося. І від керівництва федерації обіцяю, що наступного року всі вболівальники зможуть подивитися чемпіонат України в прямому ефірі».

Змагання тривали два дні. У боротьбі на ліву руку, як відзначають фахівці, якихось сенсацій не сталося – фаворити перемогли. У жінок це визнані лідери Українського армспорту Анастасія Яковчук (50 кг), Вікторія Ілюшина (55 кг), Лариса Тихонович (60 кг), Аліна Голубєва (65 кг), Лілія Занько (70 кг) та Ірина Рожещенко (+70 кг). У чоловіків, як показав чемпіонат, так і немає рівних Олегу Жоху (75 кг), Артему Тайнову (90 кг) та Сергію Токарєву (110 кг). Але відзначилися і молоді спортсмени, які лише починають своє сходження в армспорті, 21-річні юніори Андрій Караськін (100 кг) та Сергій Соляник (+110 кг). Також відмітимо і Євгена Прудника, який у категорії до 85 кг здолав опір Руслана Бабаєва, причому двічі – на ліву і на праву руку.

Взагалі більшість любителів армспорту вважає більш видовищною боротьбу на правих, і другий день чемпіонату, за свідченням очевидців, став тому підтвердженням – емоції били через край. Чемпіонами країни стали: Олеся Гринчиш (50 кг), Вікторія Ілюшина (55 кг), Ольга Терпелова (60 кг), Аліна Голубєва (65 кг), Лілія Занько (70 кг), Оксана Дяченко (+70 кг), Назар Іваницький (55 кг), Ігор Іваницький (60 кг), Олександр Курдюков (65 кг), Сергій Мельник (70 кг), Роман Рябцев (75 кг), Олександр Цвєтков (80 кг), Євген Прудник (85 кг), Артем Тайнов (90 кг), Андрій Караськін (100 кг), Сергій Токарєв (110 кг), Сергій Соляник (+110 кг).

У загальнокомандному заліку перемогу святкувала збірна Харківської області, другими стали представники Полтавщини, третіми – армреслери Криму.

Попереду в українських руко борців напружений змагальний рік. 5-12-го травня в Литви пройде чемпіонат Європи, далі, 25-28-го липня – престижний турнір А1 «Russian Open», 1-8-го вересня – чемпіонат світу у Польщі, і насамкінець – «Nemiroff World Cup», який пройде в листопаді так само у Польщі.

за матеріалами ironworld.ru

{social}

{iarelatednews articleid=»1284,1261,1129″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *