Відбувся фінал Кубку України з ушу-саньда

wushu-sanda-ukraininan-cupУпродовж століть на базарних площах Китаю сміливці мірялися силами, зясовуючи, чиє ушу краще. Ареною для двобою слугували різноманітні ящики чи інші дерев’яні конструкції, розставлені так, що виходив високий поміст-ринг. З нього, повірте, нікому не хотілося злітати – і боляче, і соромно.

Сьогодні таке побачиш лише у кіно та в ушу-саньда – розділі повноконтактних поєдинків стародавнього китайського бойового мистецтва. Змагання тут відбуваються на спеціальному унікальному рингу без канатів. Якщо спортсмен двічі за раунд вилітає за його межі, то автоматично програє.

«Повноцінно підготувати спортсмена до чемпіонату Європи або чемпіонату світу без такого рингу просто неможливо. Це наче плавати без води у басейні, – говорить президент Української федерації ушу Олег Чуканов. – Такого немає білше у жодному виді єдиноборств. В саньда боєць повинен постійно слідкувати за своїми переміщеннями, орієнтуватися – щоб не випасти і не гепнутися об підлогу».

Таких рингів в Україні на сьогодні п’ять: у Броварах (Київська обл.), у Вінниці, у Запоріжжі, у Сєверодонецьку (Луганська обл.) та у Херсоні.

Саме у Херсоні цього року і пройшов фіналу Кубку України з ушу-саньда. За словами Олега Чуканова, у дії програма популяризації ушу в Україні: великі турніри Українська федерація ушу намагається проводити у різних регіонах країни. Таким чином більше людей на власні очі можуть побачити і оцінити вид спорту – цього разу, приміром, для глядачів буквально не вистачало місця. Але усіх охочих зуміли розмістити — оргкомітет під керівництвом Олександр Бережного зумів зробити все належне, щоб турнір пройшов на високому рівні. 

Участь у змаганнях взяли близько 300 бійців різних клубів з 10 областей України (кубкові турніри в українському ушу мають саме клубний формат). Попри високу інтенсивність і насичену програму двох днів змагань, усе пройшло чітко і за графіком, суддівська бригада на чолі з Русланом Осиповим відпрацювала на відмінно.

Так само класно проявили себе і спортсмени, серед яких тренери збірної побачили і нові молоді обличчя, які вже зовсім скоро можуть стати лідерами дорослої національної команди. Зокрема, гарною роботою і класною технікою запам’яталися Андрій Андрущак з Вінниці (переможець категорії до 60 кг) та Денис Повалій з Херсона, який виграв вагову категорію до 65 кг. Це ті хлопці, які мають блискучі перспективи в ушу.

Загальнокомандний залік виграли ушуїсти Херсонської області, на другому місці опинилася Вінницька область, на третьому – Донецька.

{social}

{iarelatednews articleid=»1779″} 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *