Відтепер офіційно в Україні на 7 видів спорту більше


karate-masove-kneeОфіційне визнання в Україні отримали ще 7 неолімпійських видів спорту. Відповідний наказ за № 1235 про визнання видів спорту підписав Перший заступник Голови Державної служби молоді та спорту України Сергій Глущенко. До реєстру визнаних видів спорту в Україні увійшли: кікбоксинг WKA, комбат дзю-дзюцу, годзю-рю карате, фунакоші шотокан карате, традиційне карате, регбіліг, кіокушинкай карате.

Кікбоксинг WKA. Провідною організацією у світі кікбоксингу є WAKO, член SportAccord. Але існують і інші, які теж прагнуть до розвитку кікбоксингу. Одна з них – WKA, World Kickboxing Association.

Комбат дзю-дзюцу (Бойове дзю-дзюцу). Ґрунтується на техніці і принципах «старих шкіл» дзю-дзюцу, коли вони формувалися для війни і рукопашного бою на знищення супротивника. Головним тут є не формальне виконання техніки, як у традиційному дзю-дзюцу, а ефективність в реальному бою. Техніка ґрунтована на мінімальній кількості базових рухів. Сфера застосування – реальний бій! Техніка менш видовищна і простіша у виконанні, але надійніша й ефективніша у бою на знищення проти підготовленого суперника.

Годзю-рю карате. Існує багато шкіл карате, які ведуть свою історію з острова Окінава. Проте спочатку існували лише три стилі, кожнен з яких носив назву міста, в якому він розвивався. Це Томарі-те, Шурі-те і Наха-те. Томарі-те і Шурі-те об’єдналися, щоб утворити Школу, відому як Шорін-рю, тоді як Наха-те зберіг свою чистоту і став відомий як Годзю-рю. Засновник цього стилю, Майстер Чоджун Міягі, вибрав назву годзю-рю, ґрунтуючись на поняттях китайських бойових мистецтв. «го» означає твердий або пружний, «дзю» – м’який або податливий. Отже, годзю-рю перекладається як «Школа Твердого М’якого». Це стосується як технічних характеристик стилю, так і його базової філософії.

Фунакоші шотокан карате. Шотокан – найбільший стиль японського карате, був створений в 30-х роках минулого століття найближчими учнями і синами Фунакоші Гітіна. Таким чином, той Шотокан, який ми знаємо сьогодні, є дітищем таких майстрів, як Фунакоші Йошитака, Накаяма Масатоші, Егамі Сігеру, Хіронісі Генсін, Обата Ісао, Хіросі Ногуті. В основі стилю лежить техніка Сюрі-те, для якої були характерні витончені і хитрі прийоми бою на близькій дистанції і удари ногами, що завдаються переважно на нижньому рівні, яку Фунакоші вивчав у майстрів Адзато й Ітосу. Згодом Фунакоші і його учні доповнювали її новими елементами, такими як удари ногами на верхньому рівні, ведення бою переважно на середній дистанції, добре розроблена система спортивного поєдинку. Таким чином відбувалася універсалізація стилю Шотокан. Сьогодні він включає старі прийоми Окінави і найсучасніші прийоми спортивного розділу карате-до.

Традиційне карате. Раніше карате чітко ділилося за напрямками – спортивний, прикладний і традиційний. Тепер традиційний став спортивним. Парадокс. Ситуація все заплутаніше, адже загальну кількість шкіл і стилів карате сьогодні, мабуть, не знає ніхто. Від кількох сотень до кількох тисяч.

Кіокушинкай карате. Вважається одним із найскладніших і найбільш жорстких різновидів карате. Він був створений на противагу безлічі безконтактних шкіл і самому принципу «карате без контакту». Спортивні поєдинки(куміте) проводяться у повний контакт без захисного спорядження (шоломів, рукавичок, протекторів). Єдине обмеження – заборона ударів в голову руками.

Регбіліг. Назва говорить сама за себе – це один з різновидів регбі, контактної гри з овальним мячем на прямокутному полі. Дві команди по 13 гравців у кожній намагаються набрати якомога більше очок, що нараховуються за спроби та голи. Матч триває 80 хвилин. Регбіліг ще називають регбі-13. А свою назву цей вид спорту взяв від регбійної ліги, яку було створено у 1895.

{social}

{iarelatednews articleid=»1016″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *