Вітаємо з Днем шахів!

chess-day-2013-Zakhar-Efymenko-Valeriy-Grynyov20-го липня у 178-ми країнах світу відзначається Міжнародний день шахів. Це свято було започатковане ЮНЕСКО у 1966-му році. З минулого року День шахів відзначається і в Україні.

Сьогодні усіх любителів прекрасної мудрої гри зібрав Спортивний комітет України: у столичному парку імені Тараса Шевченка, у знаменитій шаховій альтанці, пройшов сеанс одночасної гри аматорів проти професіоналів, а також аматорський турнір за правилами бліцу «Кубок імені е2-е4».

В якості сеансерів-екзаменаторів виступили олімпійських чемпіон у складі збірної України, міжнародний гросмейстер Захар Єфименко та чемпіонка світу серед дівчат Юлія Осьмак. Обидва провели матчі на 10-ти дошках. Захар виграв 8 партій, ще 2 завершилися нічиєю (хоча в обох випадках у Єфименка була краща позиція), а 15-річна Юля закінчила сеанс зі стовідсотковим показником перемог.

«Були цікаві партії, хтось грав сильніше, хтось поки має трішки нижчий рівень, – розповів Захар Єфименко. – Та головне, що ми усі разом зібралися тут, на свіжому повітрі, аби поздоровити один одного з Днем шахів. Вітаю усіх шанувальників гри із цим святом!».

chess-day-2013-kidsКубок імені е2-е4 виборов Валерій Гриньов, який став найкращим за підсумками семи турів.

День шахів – чудова нагода згадати наших майстрів, які здобувають міжнародну славу для усієї країни. Переможні традиції українських шахів були закладені дуже давно. Приміром, наша Людмила Руденко у 1950-му році стала другою чемпіонкою світу серед жінок. Увійшли до підручників партії першого українського гросмейстера Юхима Геллера, Олександра Бєлявського, Леоніда Штейна, Йосипа Дорфмана і багатьох інших.

Вже у новому тисячолітті титул чемпіона світу виборов Руслан Пономарьов. «Новий поштовх для розвитку шахів в Україні дала перемога Анни Ушеніної на чемпіонаті світу серед жінок 2012-го року, – сказав президент Спортивного комітету України Ілля Шевляк. – Згодом вона разом з Катериною Лагно, Марією Музичук, Наталією Жуковою та Інною Гапоненко святкувала перемогу ще й на командній світовій першості».

Наша школа знову на передових позиціях у світі. Як підтвердження – присутність на святкуванні у парку Шевченка знімальної групи Центрального телебачення Китаю (CCTV), яка покаже сюжет на багатомільйонну телеаудиторію Піднебесної.

Спортивний комітет України ще раз вітає усіх з Днем шахів! Плануйте свої дії на кілька кроків вперед і тоді ніколи не опинитесь у патовій ситуації.

{social}

{iarelatednews articleid=»1515,1487,1417″}

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *