Віталій Кириченко і Сергій Стоян – призери ЧС з трейл-орієнтування

trail-orienteering-wc2012У Шотландії, в помереженій пісчаними дюнами лісистій місцевості неподалік міста Данді, пройшов чемпіонат світу з трейл-орієнтування. Дві медалі їдуть до України (везуть їх одесити): в особистому заліку класу «Open» за підсумками двох днів змагань срібну нагороду отримав Віталій Кириченко, а бронзову – Сергій Стоян. Микола Опанасенко чемпіонат завершив на 14-й позиції.

До речі, над п’єдесталом пошани майоріло одразу три синьо-жовтих прапора, щоправда, один з них був шведським. На відміну від футбольного Євро-2012, тут швед виявився кращим за українців. Досвідчений Стіг Гердтман вкотре підтвердив лідерське реноме скандинавів у спортивному орієнтуванні.

Загалом у змаганнях взяли участь 93 спортсмени з 23-х країн континенту.

Трейл-орієнтування, або орієнтування стежками, як його іще називають, було вигадане саме у Швеції з метою залучення до змагань з орієнтування людей з обмеженими можливостями, які на рівних могли б змагатися зі здоровими спортсменами.

Тут учасники практично не обмежені часом, а головна складність полягає у читанні карти і у проходженні контрольного пункту: встановлено кілька призм і орієнтувальник має розібратися, яка з них вірна відповідно до легенди і карти. За правильні – бали нараховуються, за неправильні – віднімаються. Якщо суперники набрали однакову кількість балів, тоді вже до уваги береться час проходження.

В Україні значний поштовх для розвитку трейл-орієнтування дав чемпіонат світу, який ми приймали у 2007-му році.

{social}

{iarelatednews articleid=»1132,1123,1004,734″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *