Владислав Вертелецький переміг на юнацькому чемпіонаті України з го

altУ Рівному, в ресурсному центрі Школи інтелектуальних ігор міського Палацу дітей та молоді, пройшов юнацький чемпіонат України з го (до 16 років). У чемпіонаті взяли участь юнаки і дівчата з Рівного та Києва. Поки що на чемпіонати приїздять спортсмени лише з деяких міст України, адже го як вид спорту – молодий в Україні і ще не набув такої популярності, як шахи та шашки, але його популярність, переконані в Українській федерації го, ще попереду.
За результатами змагань чемпіоном України у віковій категорії до 16 років став Владислав Вертелецький. Срібна медаль дісталася Юрію Михалюку. Бронзовим призером став Валерій Крушельницький. Усі призери – спортсмени-розрядники, вихованці Школи інтелектуальних ігор Рівненського міського Палацу дітей та молоді. Вони вже неодноразово були призерами чемпіонатів України та Європи. Владислав, приміром, цього року став чемпіоном Європи у категорії до 12 років, а Валерій – бронзовим призером у цій же категорії.
Варто відзначити, що хлопці відповідально ставляться до тренувань, активно грають в інтернеті на міжнародних ігрових серверах, практично щонеділі приходять потренуватися на турніри вихідного дня в ресурсний центр Школи інтелектуальних ігор та ретельно вивчають теорію гри, не зважаючи на те, що літератури українською мовою немає.
Го – найдревніша гра у світі, яка нині набуває все більшої популярності у світі серед любителів інтелектуальних видів спорту. Гра зачаровує своєю красою і гармонійністю. Граючи в го, людина може, у певній мірі, відчути себе творцем, так як гра починається з пустої дошки, і лише від гравців залежить, який світ вони створять на площині гобану (дошки для го). З кожним ходом кількість каменів на гобані зростає. Хто зуміє охопити своїми каменями найбільше вільної території, той і виграє. 
Цей творчий потенціал го відрізняє її від інших ігор, в яких потрібно не створювати, а знищувати. Так, наприклад, у шахах гравці мають однакову кількість фігур і в подальшому стараються зруйнувати позицію суперника та поставити мат королю. А в го руйнування можливе лише інколи, коли необхідно вирішити конфліктні ситуації. Основне – створити свій, більш гармонійний простір.
{social}
{iarelatednews articleid=»875,745,598,291″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *